144 Hz monitör önerisi

mars0009

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba 144 Hz 1ms mönitör almayı düşünüyorum. Genellikle oyun oynuyorum ama dizi izlediğimde de beni üzmesin, bütçem maksimum 1200 ₺ sizce hangi monitörü tercih etmeliyim?

24G2U giriş seviyesi bir IPS panel. Bu nedenle panelinin (Panda) kaliteli olmadığını düşünüyorum. Ölü piksel sorunları var. Evet tüm monitörlerde ölü piksel çıkma ihtimali var fakat bu model ile ilgili bir konu başlığı var, orayı incelerseniz 5-10 gün kullandıktan sonra ölü piksel sorunu yaşayanlar olmuş. Bu nedenle ben işimi şansa bırakmamak adına monitör alırken bu modeli listemden silmiştim.
144 hz 1 ms olarak tavsiye edeceginiz monitor var mı ? Bütçe en fazl 1700 -1800
Şahsi fikrim C24G1 almanız. Sebebi çok basit, IPS'in giriş seviyesi monitörleri ölü piksel gibi sorunlar yaşatıyor. Ayrıca IPS diğer panellere göre daha fazla göz yoruyor, özellikle 6 saat ve üzerinde bunu hissedebilirsiniz.
C24G1 Va panel yanlış bilmiyorsam

Curved sevmiyorum, arkadaşım 2-3 ay önce benim yardımım ile PC topladık. Ona 24G2U aldırdım. Ölü piksel vs. yaşadığını bana söylemedi. Bu konuyu açarken aklımda bu monitör vardı. AOC'nin ölü piksel hakkında garantisi vs varmı?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı