144 Hz Monitör Neden Alınmaz

Haklısın böyle düşünmekte, ama FPS 90'ken ve monitörün 144 HZ'ken bence 60 HZ monitörü olan adamın önündesin. Alışıyorsun çünkü o akıcılığa. Bide adamın sisteminede bağlı. CS GO'da 1030 bile 144 fps'i geçiyor. Adam turnuva oyuncusu ise alır ki CS GO için çok ama çok gerekli 144 HZ. Zira laptopta oynayan bir arkadaşım vardı. 144 HZ monitörde oyun oynayınca uzay çağına girmiş gibi oldu.
Ne kadar fark ediyor ne fark ediyor onu anlamış değilim.

144 Hz monitör almak için illa pro FPS oyuncusu olmak gerekmez. Bambaşka bir boyut 144 FPS oynamak. Denemediğin için sana gereksiz gelebilir. Bende 60 FPS oynarken aynı düşünceye sahiptim. Fakat V-Sync açıp FPS sabitlemekten sıkıldığım için 144 Hz monitöre geçtim. İyiki geçmişim. Artık 60 FPS oynayamıyorum ve masaüstünde gezinmek 30 FPS gibi oluyor. İmkanın varsa dene. Yanıldığını görürsün :) Sistemi 60 FPS üzerine çıkamayanların tabii ki almasına gerek yok. Saçma olur.

V-Sync input lag oluşturur ve bu fps oyunlarda kendini çok fazla hissettirir, 144hz monitörde ise v-sync açmasına gerek kalmayacağı için, fps 70-80lerde dolaşırken görüntüde hiç bir sorun yaşamadan oynayabilir.

Şurayı dikkatli okumadınız sanırım:

Bana burda o sadece monitör hızından yüksek FPS alırsan olur demeyin, NVIDIA G-SYNC teknolojisini boşuna geliştirmedi. Monitörün hızını oyuna sabitler, yani oyun performansınız monitör hızından düşük olursa da bu problemler meydana gelmektedir.

144 HZ monitörde FPS 75'ten aşağı düşünce cidden kasıyormuş hissiyatı veriyor orası ayrı bi durumda, ben hissettiğimi söyleyeyim 90 - 100'den sonra yağ gibi kayma hissiyatı başlıyor. 125'ten sonrası zaten mükemmel. PUBG'de bu yüzden özel çözünürlük oluşturdum 144 FPS yakalamak için.
Ne kadar fark ediyor ne fark ediyor onu anlamış değilim.
FPS 144'e ne kadar yaklaşırsa akıcılık o kadar artıyor.

Şurayı dikkatli okumadınız sanırım:
70-80 FPS ile oynanan bir oyun her durumda 144 Hz monitörde 60 Hz monitöre göre daha akıcı ve daha sorunsuz bir görüntü sağlayacaktır. Burada G-Sync Freesync gibi teknolojilerden çok ortalama 70-80 FPS veren bir bilgisayarda 60Hz ve 144Hz monitörün farklarından bahsediyoruz.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı