144 Hz Monitör Tavsiyesi

BenQ XL2411Z'yi Turnuvada deneyimleme fırsatım oldu. Benim izlenimlerim hiçte dişe diş getirecek bir noktada değil. BenQ'nun bu modeli çok ucuz. Ayak mekanizması bile ayrı bir işkence. Parlaklık çok fazla. CS:GO'yu oynarken hep gri tonda görüyorum oyunu. Kendi monitörümde daha canlı renkler ve keskin görüntü elde ediyorum. Ben bu monitörü 1.100 TL civarında almıştım. Fazla pahalı veya ucuz olması iyi olup olmadığını değiştirmez. BenQ'nun ayar menüsü çok garip. Bi' girdim, kayboldum. İkisini de denedim. Asus daha iyi bu konuda.
Asusu denemedigim icin diyologa girme taraftari degilim fakat benQ hakkinda söylediklerinize de katilmiyorum acikcasi ornegin blur ozelligini actiginiz zaman parlaklik azalicaktir ve daha keskin bir gorus alicaksiniz neyse arkadasin konuyu da kirletmeyelim degil mi iyi geceler dilerim

Hayırlı olsun dolar 3.70 lerde iken 1425 lira insana ucuz geliyor keşke bu 144 hz adamını daha önce atysaydınız örneğin dolar 2.90 iken benq xl24411z modelini 1100 liraya almıştım şuan aldığınız modelden de pahalı İyi geceler dilerim :)
Malesef doların artışı bütçeyi sağlam vurdu. Yapacak bir şey yok bu saatten sonra düşeceğini zannetmiyorum doların o yüzden aldım.
MSI GL72 6QF-641XTR Core i7-6700HQ 16GB 128GB SSD+1TB GTX960M 4GB 17.3" Full HD FreeDos (hediyeli) | sanalmarketim
Bu laptopta 10 gün önce 4100 dü sık kullanılanlarımda ekli alıcaktım 3 gün sonra dolar 4 e yaklaşınca oldu 4500. Bekliyoruz bakalım biraz düşsün alacağız el mahkum.

Kesinlikle en iyi seçimi yapmışsınız. BenQ'nun en alt modelini alacağınıza Asus'un en güzel modelini almışsınız. Size isterseniz kendi ayarımı verebilirim. Maksimum kaliteyi ve keskinliğe göre kendim ayarladım.

Şuan mavi filtre 3 seviyesinde ve srg modda kullanıyorum. Tabi ki müsait zamanınızda ayarları verirseniz denemek isterim. Şimdiden teşekkürler.

Manzara modunda parlaklık 70, kontrast 65, renk doygunluğu 60, Renk doygunluğunda R90, G90, B88, Cilt tonu doğal, Smart view kapalı şekilde. Netlikte 70'de. ASCR kapalı. Trace free 0. Bunları bir deneyin.

10 aylık kullanım deneyiminiz nedir hocam? Monitörü hala kullanıyorsanız paylaşabilir misiniz?

1425 tl ye bugün vatandan aldım asus vg248qe modelini. Bütün testlerini yaptım çok şükür ölü piksel veya hoparlörde sorun yok. 60 Hertz Lcd den buna geçmek eşekten inip ata binmek gibi oldu : ) Sorusu olanların cevaplayabilirim.

Hocam bende bakıyorum bu monitöre de tn panel olduğu için görüş açısını merak ediyorum film falan izliyoruz bazen şuan kullandığım monitör tn panel görüş açısı baya kötü. Önerdiğiniz modelin görüş açısı nasıl?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı