144 Hz Monitör vs Ekran kartı yükseltme

Cınarönk

Hectopat
Daha fazla  
Ben sistemime göre 144Hz monitör alınır mı veya monitör yerine ekran kartı mı yükseltmeli miyim?

Sistemim:
Anakart ASUS Prime B350M-A.
İşlemci Ryzen 5 1600.
RAM HyperX 8x2 3000MHz.
Ekran kartı GTX 1050 Ti.
SSD 250GB.
Monitör ViewSonic 22inç 1ms 75Hz.

Sizce monitör mu yoksa ekran kartı mı? Bütçe ile sadece birini satın alabilirim ve oynadığım oyunlar PUBG ve PUBG Lite.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben olsam 1050 Ti'yi de satarım, yeni güzel bir ekran kartı alırım. Steam PUBG için 144 alabiliyor musunuz 1050 Ti ile?

Ben sistemime göre 144Hz monitör alınır mı veya monitör yerine ekran kartı mı yükseltmeli miyim?

Sistemim:
Anakart ASUS Prime B350M-A.
İşlemci Ryzen 5 1600.
RAM HyperX 8x2 3000MHz.
Ekran kartı GTX 1050 Ti.
SSD 250GB.
Monitör ViewSonic 22inç 1ms 75Hz.

Sizce monitör mu yoksa ekran kartı mı? Bütçe ile sadece birini satın alabilirim ve oynadığım oyunlar PUBG ve PUBG Lite.
PUBG düşük ayarlarda oynamak sana yetiyorsa akıcılık için bence 144Hz monitör al. Ekran kartını sonra alırsın 1050ti hala gayet yeterli bir kart.

Yok ben Ultra oynamayı severim akıcılık çok da önemli değil dersen ekran kartını sat ve GTX 1660 süper al.

Benim için akıcılık çok daha önemli ama şuan hem ultra hem akıcı oynamaya yetecek bir sistemim olduğu için bu aralar bunu pek düşünmüyorum 😀

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı