144 Hz Monitörde 120 FPS

GonzoGunner

Hectopat
Daha fazla  
FPS, monitörün yenileme hızından yüksek olunca yırtılma olduğunu biliyorum. Peki ya FPS yenileme hızından düşük olursa ne olur arkadaşlar?

FPS, monitörün yenileme hızından yüksek olunca yırtılma olduğunu biliyorum. Peki ya FPS yenileme hızından düşük olursa ne olur arkadaşlar?
Tekrar benzeri bir yırtılma ile karşılaşabilirsiniz. Yeni nesil yüksek hertz değerine sahip monitörlerde G-Sync veya FreeSync özelliği ile bu tip sorunlar ortadan kaldırılmaya çalışılıyor ve haliyle oldukça başarılı.

Sıkıntı çıkmaz ben 144 Hz monitörde 80-120 FPS arası çoğu oyunu oynuyorum bir problem yok.
Bi anormallik takılma olmuyor değil mi? Öyle çok inciğine cinciğine bakmıyorum grafiklerin normal insan gözü yani :) Sırf bunun için 1000 TL'ye g-sync gerek var mı bilemedim.
Tekrar benzeri bir yırtılma ile karşılaşabilirsiniz. Yeni nesil yüksek hertz değerine sahip monitörlerde G-Sync veya FreeSync özelliği ile bu tip sorunlar ortadan kaldırılmaya çalışılıyor ve haliyle oldukça başarılı.
GTX 1080 kullanacağım her oyunda sabit 144 veremiyor. 110-120 oluyor yer yer g-sync çok fark eder mi?

Ben 60Hz monitörde 15 FPS alıyorum. Sıkıntı olmuyor :). Şaka bir yana, hiç bir problem olmaz hocam. Bir problem olması söz konusu bile değil.
Uygun fiyatlı g-sync monitör bulursam iyi olacak :)
akıcılık düşer fakat 144Hz bir monitörde 120fps'ye düşmesi sonucunda düşen akıcılığı algılayamazsın.
G-Sync alsam bu akıcılığa katkısı olur mu? Yoksa 144 FPS geçtikten sonra mı g-sync devreye girer?

Uygun fiyatlı g-sync monitör bulursam iyi olacak :)

G-Sync alsam bu akıcılığa katkısı olur mu? Yoksa 144 FPS geçtikten sonra mı g-sync devreye girer?
G-Sync ve Free-Sync zaten onun için tasarlandı hocam. O yırtılmaları engelliyor. Ha eğer çok hardcore oyuncu değilsen, ve rekabetçi oyunlar da oynamıyorsan bence seni o kadar etkilemez onu da ekleyeyim.

G-Sync ve Free-Sync zaten onun için tasarlandı hocam. O yırtılmaları engelliyor. Ha eğer çok hardcore oyuncu değilsen, ve rekabetçi oyunlar da oynamıyorsan bence seni o kadar etkilemez onu da ekleyeyim.
Yanlış anlamadıysam G-sync 250 FPS 144 Hz yenileme hızını aştığı zaman devreye giriyor. Benim bahsettiğim olayla alakası yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı