144 Hz Monitörde Ghosting Sorunu

Image1540623745.230865.jpg

144 Hz bir monitörde ultra ayarlarda 100-144 FPS aldığım halde her oyunda bu sorunla karşılaşıyorum.
Yaklaşık 2 aydır yaşadığım bir sorun bu ve hala çözüm bulamadım. Vatan Bilgisayar'a götürdüm sorunu fark edememişler çünkü 60 Hz monitör kullanmışlar.
Yardıma ihtiyacım var beni deli ediyor sistemim de daha yeni 6 ay oldu.
Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler :)

Sistemim:
  • GTX 1070 GamingX 8 GB
  • Intel I7-8700
  • TUF Gamıng Z370-Plus
  • HyperX 2x8 2900 MHz RAM
  • Zalman Le serisi 600w PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayda... O zaman şanssızsınız diyebilirim veya MPRT tepki süresi uçuktur o modelin. Neyse kafanızı karıştırmayayım. Gri bir ekrana gelin ve farenizi hareket ettirin. Arkasında bıraktığı iz çok mu uzun? O an fotoğraf atabilir misiniz iz bırakırken? Ona göre değerlendirme yapayım.

Vatan pc ile konuştuğumsa getir firmaya yollayalım dediler. O şekilde düzelir mi peki sorun?

Eki Görüntüle 339775

144 Hz bir monitörde ultra ayarlarda 100-144 FPS aldığım halde her oyunda bu sorunla karşılaşıyorum.
Yaklaşık 2 aydır yaşadığım bir sorun bu ve hala çözüm bulamadım. Vatan Bilgisayar'a götürdüm sorunu fark edememişler çünkü 60 Hz monitör kullanmışlar.
Yardıma ihtiyacım var beni deli ediyor sistemim de daha yeni 6 ay oldu.
Yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekkürler :)

Sistemim:
  • GTX 1070 GamingX 8 GB
  • Intel I7-8700
  • TUF Gamıng Z370-Plus
  • HyperX 2x8 2900 MHz RAM
  • Zalman Le serisi 600w PSU
Sorunu çözebildin mi?

MSI MAG271CV kullanıyorum ve aynı sorun bende de var. 144 Hz'de ve FreeSync açık halde kullanıyorum. Ancak monitörü almadan önce gezdiğim teknoloji mağazalarındaki farklı monitörleri denerken ekrandaki tüm hareketler su gibi netti. Şu an masaüstünde fare imleci hareket ederken gölgeli (izli) görünüyor. Tahminimce monitörün paneliyle alakalı bir durum dolayısıyla sonradan düzeltilebilecek bir şey değil. Yine de daha iyi bilen biri varsa tavsiyeleri harfiyen uygulayabilirim.

MSI MAG271CV kullanıyorum ve aynı sorun bende de var. 144 Hz'de ve FreeSync açık halde kullanıyorum. Ancak monitörü almadan önce gezdiğim teknoloji mağazalarındaki farklı monitörleri denerken ekrandaki tüm hareketler su gibi netti. Şu an masaüstünde fare imleci hareket ederken gölgeli (izli) görünüyor. Tahminimce monitörün paneliyle alakalı bir durum dolayısıyla sonradan düzeltilebilecek bir şey değil. Yine de daha iyi bilen biri varsa tavsiyeleri harfiyen uygulayabilirim.
Hocam sorunun aynısı bende de var. Neden olabilir?

%99 panel sorunlu bence.
Hocam bende de aynı sorun var da. Oyunlarda anlaşılmıyor bir şey anlamadım panel sorunlu olsa oyunda da yapması gerekmez mi? Ancak baya sinir bozucu. Durum bu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam bende de aynı sorun var da. Oyunlarda anlaşılmıyor bir şey anlamadım panel sorunlu olsa oyunda da yapması gerekmez mi? Ancak baya sinir bozucu. Durum bu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Panel türü?

Geri
Yukarı