144 Hz monitörde Valorant akıcı değil

İşletim sistemi
Windows 10

aardaa

Hectopat
Yer
İstanbul
RAM
8x2 Patriot Ram
Ekran kartı
XFX RX6600XT
Anakart
Asus H510M-E
İşlemci
i5 11400F
Arkadaşlar selam. 144Hz monitörüm var. Valorant'ta FPS genel olarak 200-250 arası ve oyun ayarları en düşükte. V-Sync açınca oyun çok güzel akıcı oluyor ancak bu sefer de input lag çok oluyor ve oynayamıyorum. FPS'yi sabitlemeyi denedim ancak yine düzelmiyor sorun sadece Valorant'ta böyle. Grafikleri arttırmayı denedim FPS aynı fakat yine oyun akıcı değil. Ayarlardan falan kontrol ettim 144Hz de ekran. Bu sorunu nasıl çözebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Sistem: i5 11400F, 8x2 RAM, RX 6600 XT ekran kartı, 600W PSU, 500GB M.2 SSD, AOC G2490VXA monitör, Game booster G918 firestorm klavye, Logitech G402 hyperion Fury mouse.

Monitör ayarlarından FPS ya da diğer modlar yerine oyun modunu kapalı yapıp bir de öyle dener misin ayrıca MBR'yi 10'a OverDrive'ı ise güçlüye al. Rts ya da FPS moduna aldığımda gözüme çok yavaş geliyor özellikle 60 FPS sabit oyunlarda. Ben oyun modu kapalı ve renk sıcaklığı kullanıcı da oynuyorum, oyun daha az keskin fakat daha akıcı hissettiriyor.

Yaptım hocam tam değil ama önceki haline göre biraz daha iyi oldu. Fiyatı çok uygundu ama pişman oldum bu monitörü aldığıma.
Monitörde varsa monitör OSD üzerinden kapatın.

Adaptive Sync var hocam kapalı o.
Ekranınızın Hz'sini 144 olarak seçtinizmi eğer seçmediyseniz.
Masaüstüne gelip sağ tıklayarak ekran çözünürüğüne tıklarayarak 144 Hz'yi seçiniz.

Hocam Logitech'in driverinde sorgulama hızı var eğer onu söylüyorsanız 1000 o.

Allah Allah. Bende de bir zaman akıcı gelmiyordu da şu an normal mesela.
AMD sürücüsü ne alemde?

Sürücü güncel hocam ama format atmadan önce bug gibi bir şey oluyordu. Driver çöküyordu ve Valorant'ın Vanguard'ı kapanıyordu ama oyun gitmiyordu Vanguard kapalı olmasına rağmen oyuna giriliyor ve oynanılıyordu. Formattan önce de aynı sorun vardı.

Sürücü güncel hocam ama format atmadan önce bug gibi bir şey oluyordu. Driver çöküyordu ve Valorant'ın Vanguard'ı kapanıyordu ama oyun gitmiyordu Vanguard kapalı olmasına rağmen oyuna giriliyor ve oynanılıyordu. Formattan önce de aynı sorun vardı.
Aslında çökmüyor, görev çubuğundaki simgesi gidiyor. Aynısını yaşadığım oluyor.
Tüm VALORANT dosyalarını silip tekrar yüklemeyi denediniz mi?

1649888474962.png

1649888691009.png

AMD ayarlarından Valorant'ın bölümünde FreeSync kapalı olduğuna eminsin değil mi?

Evet Hocam.

Geri
Yukarı