144 Hz monitöre görüntü gelmiyor

Keşke herkes hangi hatayı aldığında nereye bakması, hangi kafayı yaşayacağını biliyor olsaydı Recep Bey, bu şekilde ne bu foruma, ne size, ne de sizin vesilenizle bizlere ihtiyaç olmazdı. Videolarda sürekli tebessüm halinde ki sizin her başlık altında birilerine fırça atıyor olmanıza anlam veremediğim için sürekli sizinle karşı karşıya geliyoruz.
Ne yanlış ifadelerle, derdini yanlış anlatan, derdini bile anlatamayan üyelerle karşılaşıp mesaimiz bu olmadığı halde sizin verdiğiniz tepkileri vermeden hatta yeri gelip yukarıda da olduğu gibi sizden fırça yemek pahasına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Rica ediyorum sizi, başlıklarda bu şekilde fevri tavırlarla görmeyelim yoksa ya siz beni banlayacaksınız ya da bu şekilde çok karşı karşıya geleceğiz.
Hafif bir agresif tebessüm etmiş yorumda hocam, siz abartıyorsunuz bence. Ve ayrıca unutmayın ki siz keyfinize göre üyelerle ilgilenirken yöneticiler sürekli ilgilenmek zorunda. Yöneticilerin sergilediği davranış biçimi ve üslubu kişiden kişiye değiştiğini farketmişsinizdir umarım. Günün yorgunluğundan da kaynaklı olabilir.

Polemiğe çevirmeye gerek yok olayı, fakat siz unutmayın ki biz keyfimize göre yardımcı olmaya çalıştığımız sürece büyüyor forum. Yöneticilerin yorgunluğu, gerginliği, sergilediği tavrın kişiden kişiye değişiyor olması forumda ki hiç bir üyeyi bağlamaz. Belirli kurallar koyulmuş onlara uyulduğu sürece kimsenin kimseye tavır koyma trip atma yada fırça atma hakkı yoktur. Özellikle de yardım talep eden kişinin, yardım talep edebilecek kadar bilgi sahibi olmamasından kaynaklı fırça atmak nedir? Söylediğim gibi olayı polemiğe çevirmeye gerek yok zaten amacım da bu değil ben tahmin ediyorum ki Recep Bey benim ne demek istediğimi gayet iyi anlayacaktır.

Bu arada herkes yukarıda okuduklarından bir sonuç çıkarıp ona göre tepkiler ve cevaplar vermiş, ben okuduğumdan anladığımı yazayım, başlık sahibi de son noktayı bu vesileyle evet derdim ve denediklerim bu şeklinde açığa kavuştursun.
Kasada, ekran kartına takılı HDMI kablo ile monitörümden görüntü alamıyorum.
Ekran kartı driverını kurmadan önce de aldığım sinyal yok hatasını, kurduktan sonrada almaya devam ediyorum.
Kasada, ekran kartına takılı HDMI kablo ile TV den görüntü alabiliyorum, zaten işletim sistemini de bu sayede kurabildim.
Osd menüsünde HDMI seçme fırsatı bulamadan sinyal yok hatası alıyorum fakat Laptop' u taktığım zaman monitörün otomatik olarak bu cihazı algıladığını gözlemlediğim için o konuda da bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum diyor.

Son düzenleme:
Polemiğe çevirmeye gerek yok olayı, fakat siz unutmayın ki biz keyfimize göre yardımcı olmaya çalıştığımız sürece büyüyor forum.
Farkettiysen ben sizlerin yaptığı katılımlara negatif bir söylemde bulunmadım, farklı bir yere çalışmaya çalışmışsın.
Yöneticilerin yorgunluğu, gerginliği, sergilediği tavrın kişiden kişiye değişiyor olması forumda ki hiç bir üyeyi bağlamaz. Belirli kurallar koyulmuş onlara uyulduğu sürece kimsenin kimseye tavır koyma trip atma yada fırça atma hakkı yoktur. Özellikle de yardım talep eden kişinin, yardım talep edebilecek kadar bilgi sahibi olmamasından kaynaklı fırça atmak nedir?
Günün son saatleriyle beraber gelen mental ve fiziksel yorgunluğun getirisinin bu olduğunu biliyorsan sorun yok bence. Kimse mükemmel değildir. fark ettiysen bazı yöneticeler zaman zaman yapılan hataları altan alırken bazen de gereken cezayı tümüyle veriyor, bu tamamen ruh haline bağlı. Ve arada sırada yapılan bu aksiyonları yorumda tatlı dille de uyarsan bence ceza alman kaçılınlmazdır. Kısacası haklısın fakat Recep Beyin'de insan olduğunu unutmayalım. '' Recep Bey 🤣''

Canım kardeşim olayı polemiğe çevirmeye gerek yok diyorum sen bana farklı bir yerlere çalışmam ile ilgili sinir hoplatacak yorumlar yazıyorsun. Alacağım ceza ile ilgili en ufak endişem yok, senin dediğin gibi bir yere çalışmak bana bir menfaat sağlamayacak. Fakat otobüste metroda insanlara yardımcı olmaya çalışırken virgül koymadık diye ceza alırken bizim de insan olduğumuz gerçeği sabit bunu da unutma. Olayı çirkinleşecek yerlere götürüyorsun yapma. Ben derdimi anlattığımı düşünüyorum, ceza vermek susturmak istiyorsa keyfi bilir, dikdatörlüğünde mutlu mesut yaşamaya devam eder fakat daha önceki yine benzer bir yorumumda ılımlı yaklaşımını da gözlemlemiş biri olarak ne anlatmak istediğimi anlayacağını, hele ki yukarıda sonradan yazdığımı da okursa bunun katmerleneceğini biliyorum. Sen istersen olayı daha fazla çarpıtma, kulvarlarımız farklı.

Canım kardeşim olayı polemiğe çevirmeye gerek yok diyorum sen bana farklı bir yerlere çalışmam ile ilgili sinir hoplatacak yorumlar yazıyorsun. Alacağım ceza ile ilgili en ufak endişem yok, senin dediğin gibi bir yere çalışmak bana bir menfaat sağlamayacak. Fakat otobüste metroda insanlara yardımcı olmaya çalışırken virgül koymadık diye ceza alırken bizim de insan olduğumuz gerçeği sabit bunu da unutma. Olayı çirkinleşecek yerlere götürüyorsun yapma. Ben derdimi anlattığımı düşünüyorum, ceza vermek susturmak istiyorsa keyfi bilir, dikdatörlüğünde mutlu mesut yaşamaya devam eder fakat daha önceki yine benzer bir yorumumda ılımlı yaklaşımını da gözlemlemiş biri olarak ne anlatmak istediğimi anlayacağını, hele ki yukarıda sonradan yazdığımı da okursa bunun katmerleneceğini biliyorum. Sen istersen olayı daha fazla çarpıtma, kulvarlarımız farklı.
Empati kurdum da daha ilk cümleden agresif tavır kapıp bütün cümleyi bu duyguyla kaplamışsın. Bence senin duygusal açıdan sıkıntıların var, empati kurup karşıdakinin neden böyle davrandığını anlamalısın.

Sayın NOFLOR, rica ediyorum konuyu kirletme, muhatap aldığım kişinin ismini de yazdığım bir eleştiride bulundum, bununla ilgili ne yapmak istiyorsa yapar. Bu muhataplığın içerisinde sen yoksun ve ısrarla, zaten yanlış anlaşılmış ve yanlış da cevaplar verilmiş başlık sahibinin konusunu kirletiyorsun, yapma.

Altını çizerek söylüyorum; Tepkinle haklısın fakat karşıdakini anlayıp olayı büyütmemek gerekir. Tek tük karşılaşılan bu durumları her yorumda belirtirsen sen olayı farklı yere çekmeye çalışıyor olursun.
Sayın NOFLOR, rica ediyorum konuyu kirletme, muhatap aldığım kişinin ismini de yazdığım bir eleştiride bulundum, bununla ilgili ne yapmak istiyorsa yapar. Bu muhataplığın içerisinde sen yoksun ve ısrarla, zaten yanlış anlaşılmış ve yanlış da cevaplar verilmiş başlık sahibinin konusunu kirletiyorsun, yapma.
Kusura bakma da kardeşim başlığı sen kirlettin, yorumu alıntı yapıp konu açıp sorunu dile getirebilirdin.

Ben altını çizmeden fakat tekrar söylüyorum, muhatap aldığım kişinin ismini yazarak bir eleştiri yaptım ve bununla ilgili ne yapmak istiyorsa yapma hakkı saklı olarak da konuyu orada bıraktım. Beni muhatap alarak ithamda bulunduğun için cevap verme gereği duydum ve her defasında tamam gerek yok dedim ve devam ediyorsun. Bizim muhataplığımız da senin yerin yok, konuyu kirletiyorsun ve devam ediyorsun. Eleştirim ile ilgili Recep Bey, amacımın ne olduğunu düşünecekse onu düşünecek ne yapmak istiyorsa da onu yapacaktı. Ya ben banlanmış olacaktım ve konu kapanacaktı ya da hak verip belki öz eleştiri yapacaktı ama sen bu olayı buralara getirdin, tekrar söylüyorum yapma. Ben haklı olmayım, olayı bir yerlere çekmeye çalışıyor olayım artık o bir yer neresi olabilecekse, sen haklı ol ama teşekkür ederim konuyu kapat ki başlık sahibi aradığı yardıma ulaşabilsin.

Keşke herkes hangi hatayı aldığında nereye bakması, hangi kafayı yaşayacağını biliyor olsaydı Recep Bey, bu şekilde ne bu foruma, ne size, ne de sizin vesilenizle bizlere ihtiyaç olmazdı. Videolarda sürekli tebessüm halinde ki sizin her başlık altında birilerine fırça atıyor olmanıza anlam veremediğim için sürekli sizinle karşı karşıya geliyoruz.
Ne yanlış ifadelerle, derdini yanlış anlatan, derdini bile anlatamayan üyelerle karşılaşıp mesaimiz bu olmadığı halde sizin verdiğiniz tepkileri vermeden hatta yeri gelip yukarıda da olduğu gibi sizden fırça yemek pahasına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Rica ediyorum sizi, başlıklarda bu şekilde fevri tavırlarla görmeyelim yoksa ya siz beni banlayacaksınız ya da bu şekilde çok karşı karşıya geleceğiz.
Kardeşim kendim çözdüm sorunu beni banladiklari için derdimi anlatamadım çözüm şu ekran kartı driveri'ni kuruyorsun bu kadar başı Recep abi yanlış anladı beni.
Anladığım kadarıyla televziyona bağlarken anakart aracılığıyla görüntü almış, PC bağlarken de ekran kartından görüntü almayı denemiş ve başarısız olmuş. Yani sizin dediğiniz gibi ekran kartı arızalı olabilir. Ayrıca arkadaş anakart'dan HDMI ile görüntü sağladığı için ekran kartındanki VGA girişinin arızalı olabileceğini düşünüyor, onda da yanılıyor sanırsam.
Kardeşim çözdüm sorunu eyvallah sağolasın beni 1 saatliğine banladiklari için derdimi güzel anlatamadım.

Kardeşim kendim çözdüm sorunu beni banladiklari için derdimi anlatamadım çözüm şu ekran kartı driveri'ni kuruyorsun bu kadar başı Recep abi yanlış anladı beni.

Kardeşim çözdüm sorunu eyvallah sağolasın beni 1 saatliğine banladiklari için derdimi güzel anlatamadım.
Geçmiş olsun güzel kardeşim, iyi günlerde kullan dileği ile.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı