144 Hz monitöre görüntü gelmiyor

Polemiğe çevirmeye gerek yok olayı, fakat siz unutmayın ki biz keyfimize göre yardımcı olmaya çalıştığımız sürece büyüyor forum. Yöneticilerin yorgunluğu, gerginliği, sergilediği tavrın kişiden kişiye değişiyor olması forumda ki hiç bir üyeyi bağlamaz. Belirli kurallar koyulmuş onlara uyulduğu sürece kimsenin kimseye tavır koyma trip atma yada fırça atma hakkı yoktur. Özellikle de yardım talep eden kişinin, yardım talep edebilecek kadar bilgi sahibi olmamasından kaynaklı fırça atmak nedir? Söylediğim gibi olayı polemiğe çevirmeye gerek yok zaten amacım da bu değil ben tahmin ediyorum ki Recep Bey benim ne demek istediğimi gayet iyi anlayacaktır.

Bu arada herkes yukarıda okuduklarından bir sonuç çıkarıp ona göre tepkiler ve cevaplar vermiş, ben okuduğumdan anladığımı yazayım, başlık sahibi de son noktayı bu vesileyle evet derdim ve denediklerim bu şeklinde açığa kavuştursun.
Kasada, ekran kartına takılı HDMI kablo ile monitörümden görüntü alamıyorum.
Ekran kartı driverını kurmadan önce de aldığım sinyal yok hatasını, kurduktan sonrada almaya devam ediyorum.
Kasada, ekran kartına takılı HDMI kablo ile TV den görüntü alabiliyorum, zaten işletim sistemini de bu sayede kurabildim.
Osd menüsünde HDMI seçme fırsatı bulamadan sinyal yok hatası alıyorum fakat Laptop' u taktığım zaman monitörün otomatik olarak bu cihazı algıladığını gözlemlediğim için o konuda da bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum diyor.
Kardeşim sağolasın ben buradan 1 saatlik Ban yedim ondan sonra çıktım sonra kendi aklıma geldi driveri kurmak gittim kurdum düzeldi burdan Recep Abi'ye de teşekkür ediyorum o beni yanlış anladı.Cozum çok basit bir driver'a bakıyor
Geçmiş olsun güzel kardeşim, iyi günlerde kullan dileği ile.
Eyvallah abi sağolasın bu arada hepinize teşekkürler geç vakitlerde cevap verdiniz ama çözüm çok kolay aklıma gelince oldu ben bu arada yeniyim o yüzden problem oldu iyi geceler.
Peki neden bunu ilk mesajda yazmıyorsun? TV'ye görüntüyü laptop veriyorsa bunun kasayla ilgisi ne?

Bilgisayarın bozuk ise monitöre sinyal gitmez. Harici ekran kartını sök ve varsa dahili ekran kartı ile dene ilk iş.

Monitörle ilgisi yok ya. Tipik çalışmayan PC. Tek mesajı monitör verince monitörüm bozuk kafası.

Eğer ekran kartı sürücüsünü kurunca sinyal yok oluyorsa bu durumda ekran kartın arızalıdır.
Recep abi banlandigim için düzgün anlatamadım kusura bakma yeniyim banlandiktan sonra kendi aklıma geldi driver'i kurmamistim bu yüzden sorun sonra kurdum düzeldi, burdan başına gelen arkadaşlar varsa driver kurşun.

Yalnız senin durumunda yine de bir gariplik var gibi. Bırak driver kurmayı, işletim sistemini bile kurmamış olsan görüntü alabiliyor olman lazım. Sen şimdi driver kurmak için kasayı TV ye bağladın, driver kurup ondan sonra mı monitöre bağladın?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı