144 Hz TN panel monitör alınır mı?

Peki mesela benim monitörüm 1080p 60Hz yeni alacağım diyelim ki 4K 144Hz varsayıyorum böyle bir şey yok. Yan yana koydum bilgisayarımdan 2 çıkış alıyorum oyun açtım 2 monitörde aynı anda nasıl oynıyabileceğim ? 4K seçersem çözünürlüğü eski monitör 4K oynatamaz, 1080p seçersem 4K özelliği boşa gider. Onu geçtim tazeleme hızını 144 yaparsam yeni monitör 144 Hz yaparü ama eskisi ne yapacak ?

Bu şekildeki örnek saçma olur. Sen oyunu her iki monitörde de açmak istiyorsan ya 4K açacaksın yada 1080p. Her iki monitörde de oyun açarsan PC'de alacağın performans aşırı düşer, PS4'te nasıl olur bilmiyorum. Ben PC'de mutlaka oyunu bir monitörde açıyorum diğerindeki monitör masaüstünde kalıyor.

Her ikisi de 4K olamaz sanırım olsa da belki yanlış düşünüyor olabilirim bilemiyorum ama 1080p'deki monitörden istediğin görüntüyü alamayabilirsin. Yada 4K, 1080p'nin 4 katı görüntü verebiliyorsa o zaman 4,25K görüntü alacaksın gibi olur herhalde :D Oyunda göreceğin alan biraz daha genişler ama performans düşer muhtemelen.

Birinde 144Hz çalışır, diğerinde 60 Hz monitörler ona yapabileceğin tek şey istersen ayarlardan 144Hz monitörün frekansını 60Hz'e düşürebilirsin. Benim kullandığım monitör 60, 85, 100, 120 ve 144Hz'i destekliyor. İstediğim değere yükseltip düşürebiliyorum.

Ben Nvidia DSR teknolojisini kullanarak 1080p'yi 4K'ya çıkartabiliyordum ama yüksek grafik isteyen oyunlarda 4K yapınca 30 fps alabiliyordum PC'de GTX 1060 6GB ile grafikleri düşürürdüğümde.

PS4'te nasıl olur her iki monitörde açtığında bilmiyorum ama PS4'ün GPU'su şu andaki masaüstü GPU'sundan güçlü olmadığını duymuştum. İki monitörde de oyunu açabilir misin bilemiyorum, performasn düşebilir. Tek monitörde oyun oynamak daha mantıklı görünüyor.

Zaten 4K bir monitör alacaksan 32 inç'in altında almak mantıklı olmaz. 2K bir monitör alabilirsin 27 inç ile 32 inç arasındaki boyutlarda. 1080p ise maksimum 24 inç olmalı.

Anladım, sanırım 144Hz 1080p 24 inc monitör alacağım, bende GTX1060 6GB kullanıyorum, o dediğiniz şeyi hiç denemedim.
Dediğiniz doğru yeni monitörde oyunu oynarım diğer monitörde maçı açıp izlerim gibi bişeyler yaparım.
Viewsonic XG2402 24" 1ms 144Hz (Display+2xHDMI) FreeSync FHD Fiyatı
Bu modeli 1345Tl'den aldım bakalım hayırlısı olsun.

Son düzenleme:
Anladım, sanırım 144Hz 1080p 24 inc monitör alacağım, bende GTX1060 6GB kullanıyorum, o dediğiniz şeyi hiç denemedim.
Dediğiniz doğru yeni monitörde oyunu oynarım diğer monitörde maçı açıp izlerim gibi bişeyler yaparım.
Viewsonic XG2402 24" 1ms 144Hz (Display+2xHDMI) FreeSync FHD Fiyatı
Bu modeli 1345Tl'den aldım bakalım hayırlısı olsun.
Bende de aynı monitor var, çok güzel özellikle sağa sola yukarı aşağı monitör çok güzel ayarlanıyor. Görüntü kalitesi de çok iyi.

Asus ROG swift monitörler TN panel kullanıyor.
Oyun için IPS çok gerekli olmuyor TN panellerde renk doygunluğu oyunlara göre daha iyi oluyor.
ASUS PG278Q ve ASUS VG248QE kullanıyorum memnunum.

Profesyonel espor oyuncusu arkadaşım asus rog 144 hz 248qe kullanıyor. Ve şunu söylüyor: asus renkleri daha canlı diğerleri daha soluk ancak kimse asus 'tan diğer monitörlere geçip asusu kötülemedi

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı