144 Hz ve 60 Hz arasındaki fark anlaşılır değil mi?

foreignersgod

Kilopat
Yer
Compton
Daha fazla  
Windows 10 ayarlarından Hertz'i 144 yapmama rağmen CSGO gibi bir oyunda 60 ile arasında bir fark göremiyorum. 144'ün farkı gözle görülemiyor mu?
Not: CSGO Başlatma seçenekleri -freq 144 yazılı.
Not 2: Sabit 144 FPS alıyorum.
415617

Son düzenleme:
Arasında fark olup olmadığını anlaman için sana bir yol söyleyeyim 144 fps aldığın bir atölye haritasını aç fps_max 60 yaz bir etrafa bak kontrol et sonra fps_max 0 yaz öyle bak.

NOT: 144 Hz için 144 fps alman lazım

İnan bana fark o kadar fazla ki sorununu düzelttiğinde bu soruna pişman olacaksın :D

Benim arkadaşım 60 Hz’den 144 Hz’ye geçti ve beraber GTA 5’e girdik. Sırf 5 dakika boyunca “Oha, çok akıcı, kaymak gibi” ve benzeri şeyler söyledi. Tabi ben görmedim ama söylediklerine göre fark var.

Monitörün arkasından ayarlara tıkladığımda 75Hz olduğu yazıyor. Fakat 144Hz olarak aldık. Orası değiştirilebiliyor mu acaba? Pardon şuan alınan Hertz'i gösteriyormuş orası.

Dosya Ekleri

• A0AB2F1C-7AE6-4118-9117-88E3704DE031.jpeg
    A0AB2F1C-7AE6-4118-9117-88E3704DE031.jpeg
    289,9 KB · Görüntüleme: 223
144hz monitöre geçtiğinizde oyuna girmeden masaüstünde bile fark ediyor.
Oyundaki farkı söylemeye bile gerek yok.
Eğer doğru şekilde ayarlıyor ve hala farkı göremiyorsanız buralarda insan gözü 60 kareden fazlasını göremez geyikleri başlayabilir.

Arasında fark olup olmadığını anlaman için sana bir yol söyleyeyim 144 fps aldığın bir atölye haritasını aç fps_max 60 yaz bir etrafa bak kontrol et sonra fps_max 0 yaz öyle bak.

NOT: 144 Hz için 144 fps alman lazım

İnan bana fark o kadar fazla ki sorununu düzelttiğinde bu soruna pişman olacaksın :D
Denedim ve arada bir fark olduğu ortada. 60 FPS'te görüntü takılıyor gibi oluyor. Fakat 144'te görüntü kaymak gibi akmıyor. Güzelleşiyor diye bilirim. Ayarları iyice düşürdüm sabit 144 alması için. Yinede çok bir fark yok.

Çok garip o zaman şöyle yapalım oturduğun şehirde 144 Hz monitörü olan bir internet cafeye git evdekiyle karşılaştır. Otoburun da dediği gibi bırak oyunu masaüstün de bile acayip bir değişiklik oluyor.
Bu arada bu siteden monitörünü test eder misin?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı