144 Hz vs 165 HZ vs 200 HZ - TN VA IPS

dejanorvE

Decapat
Arkadaşlar selamlar çok önemli bir konuya değinmek istiyorum ben monitör alacağım ve bunu istiyorum.
ASUS 24" VG248QG 0, 5 ms Full HD 165Hz FreeSync / G-Sync HDMI DP Gaming Monitör
Ve eminim insanlar çok merak ediyor bu konuyu. 144Hz ile 165 Hz monitör arasında ne fark var tamam HZ farkı var fakat(aşırtılabilir) diyor. Bu ne demek? Ben monitörü aldığımda 165 üstü mesela 200 Hz alabilecek miyim monitörden bu sözü tam olarak anlayamadım. Eğer O.C. Yaparsanız monitörde kötüleşme olur deniyor ben genellikle FPS oyunlarında profesyionel oynuyorum CS:GO CoD gibi oyunlar ama aynı zamanda film izlerken de kaliteli bir monitör istiyorum. Monitör 165 Hz mi gelecek aşırtılabilir ne demek onu açıklar mısınız? G-Sync ne oluyor bir de?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar selamlar çok önemli bir konuya değinmek istiyorum ben monitör alacağım ve bunu istiyorum.
ASUS 24" VG248QG 0, 5 ms Full HD 165Hz FreeSync / G-Sync HDMI DP Gaming Monitör
Ve eminim insanlar çok merak ediyor bu konuyu. 144Hz ile 165 Hz monitör arasında ne fark var tamam HZ farkı var fakat(aşırtılabilir) diyor. Bu ne demek? Ben monitörü aldığımda 165 üstü mesela 200 Hz alabilecek miyim monitörden bu sözü tam olarak anlayamadım. Eğer O.C. Yaparsanız monitörde kötüleşme olur deniyor ben genellikle FPS oyunlarında profesyionel oynuyorum CS:GO CoD gibi oyunlar ama aynı zamanda film izlerken de kaliteli bir monitör istiyorum. Monitör 165 Hz mi gelecek aşırtılabilir ne demek onu açıklar mısınız? G-Sync ne oluyor bir de?
Almak istediğin monitörü kullanıyorum, hız aşırtılabilir kısmı hakkında bilgim yok, kutudan çıktığı gibi 165Hz kullanabiliyorsun ek birşey yapmadan, ayrıca eğer profesyonel oynuyorsan TN almalısın, IPS/VA paneller profesyonel arenada dezavantaj yaratır. Ben film izlerken sıkıntı çekmiyorum, ama kişisel birşey bu. G-Sync bir NVIDIA teknolojisi, Google'a yazarak çok fazla bilgi alabilirsin.
Kalan kısmını da cevaplamaya çalışayım, 144-165 arası fark çok yok ama 165-240 arası fark 144-240 arasına göre daha az, 200-240Hz seviyelerini şahsen çok ta gerekli bulmuyorum. Dediğim gibi O.C yapmalık bir durum yok.

Evet anlıyorum ben sizi. Fakat TN panel hakkında çok fazla kötü yorum var ağzı olan konuşuyor ben tam olarak anlayamadım hangisi iyi veya kötü çok karmaşık bayadır araştırıyorum çünkü monitörler bayağı pahalı benim istediğim açıkcası 165 Hz 1ms G-Sync IPS monitör bu istediğim monitör yani sizin kullandığınız film izlerken nasıl benim için bu da önemli teşekkürler.

Dostum bende seninle aynı düşüncedeyim monitör alacağım ama şu iki model arasında kaldım.
Ben senin gibi proffesyonel oynamıyorum ama 12 saat her gün PC başındayım filmde çok izlerim oyunda çok oynarım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı