1440P IPS kavisli oyuncu monitörü önerisi

• Konuyu başlatan HSA
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 30
  • Görüntüleme 854

HSA

Hectopat
Aradığım monitörü bulamıyorum.

Monitörde aradığım özellikler:

- En az 1440p.
- IPS ekran.
- En az 144 Hz yenileme hızı.
- Kavisli (Curved) ekran.

-- Bütçe: 30 bin TL'ye kadar.

1080p'den yüksek, kavisli ekran ama IPS özellik arayışım var kısacası. Hz değeri de düşük olmamalı.

Kolaylıkla ulaşabileceğimiz satıcılarda bu tür bir ürün bulamadım.

Belki bildiğiniz ve önerebileceğiniz başka satıcılar vardır.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Hocam ne alakası var ürün zaten 2022 de çıktı 10 bin TL aşağısinda en iyi ürün kesinlikle.

Bir araştır güzel kardeşim ben kendim kullandım VG27AQ1A VG27AQZ modellerini. TUF serisinden her şeyi al monitör alma biraz yabancı forumlara ve Türk forumlarına bakarsan da anlarsın kronik hastalıklı monitörler ve aynı zamanda ışık hüzmesi ve renk doğruluğu konusunda bayağı sınıfta kalıyorlar.10k ona vereceğine git LG al.

Yanlış bilgi
IPS'de de kavisli bulmak zor.

Hocan IPS renk kalitesi çok daha güzel.

Bir araştır güzel kardeşim ben kendim kullandım VG27AQ1A VG27AQZ modellerini. TUF serisinden her şeyi al monitör alma biraz yabancı forumlara ve Türk forumlarına bakarsan da anlarsın kronik hastalıklı monitörler ve aynı zamanda ışık hüzmesi ve renk doğruluğu konusunda bayağı sınıfta kalıyorlar. 10k ona vereceğine git LG al.

Birincisi 7100 TL'ye daha geçen ay.2.si aqz modelinde bir sıkıntı yok 1 sene sonra olursa yazarım ama şu an ilk ayim sorunsuz ayrıca ışık suzmesi çok iyi gece atarım karanlık ortamda görürsünüz ve renk doğruluğu olarak da sınıfta falan kalmıyor idare eder.

Kullanım amacın nedir?
Oyunsa ne tür oyun?

Hocam IPS panellerde kontrast çok daha iyi.

Bir araştır güzel kardeşim ben kendim kullandım VG27AQ1A VG27AQZ modellerini. TUF serisinden her şeyi al monitör alma biraz yabancı forumlara ve Türk forumlarına bakarsan da anlarsın kronik hastalıklı monitörler ve aynı zamanda ışık hüzmesi ve renk doğruluğu konusunda bayağı sınıfta kalıyorlar. 10k ona vereceğine git LG al.

TUF'un bu monitörleri kronik sorunlu değil.
Bak bakalım kötü müymüş?

Birincisi 7100 TL'ye daha geçen ay.2.si aqz modelinde bir sıkıntı yok 1 sene sonra olursa yazarım ama şu an ilk ayim sorunsuz ayrıca ışık suzmesi çok iyi gece atarım karanlık ortamda görürsünüz ve renk doğruluğu olarak da sınıfta falan kalmıyor idare eder.

VA panel kontrast tarafında daha iyi olduğu için renkleri daha iyidir çünkü renk kalitesini sağlayan temel etken kontrastdır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bak bakalım kötümüymüş.
Sizin en çok sevdiğiniz monitör markası olan Dell ile karşılaştırıyor.

VA panel kontrast tarafında daha iyi olduğu için renkleri daha iyidir çünkü renk kalitesini sağlayan temel etken kontrastdır.

Hocam IPS kontrast çok daha iyi.

Hocam IPS kontrast çok daha iyi.
Bunu neye dayanarak söylüyorsun?
Bak bakalım kontrastlara.

Kullanım amacın nedir?
Oyunsa ne tür oyun?
Kullanım amacı olarak bir amaç belirlemedim, sadece bu tür bir monitör kullanmak istiyorum. IPS'in VA'ya göre üstünlüklerini biliyorum, almışken doğru ürün almak istiyorum bu nedenle. Bahsettiğim tarz bir ürünü bulamazsam, tercihimi VA'da Gigabyte G32QC ürününden yana kullanmak şuan ağır basıyor.

Hocam IPS panellerde kontrast çok daha iyi.

Tamam kardesim biraz daha kullan o zaman öyle konuşalım bu konuyu. Yıllardır elimden 30'un üstünde monitör geçti TUF'dan daha rezil bir monitörle karşılaşmadım.

Bak bakalım kötümüymüş.
Sizin en çok sevdiğiniz monitör markası olan Dell ile karşılaştırıyor.

Dell'i sevdiğimi söyleyen kim peki bu kanıya nereden vardın?

Artı -3 Eksi

Yeni konular

Geri
Yukarı