1440P Monitör Tavsiyesi

600-700 TL'de ki IPS panelli modeller gayet iyi ve birçok kaliteli denilen üst seviye TN panel kullanan monitörden iyi. Bende IPS panelli monitör alınması yönündeyim.

Olayı fazla büyütüyorsunuz. TN panel hızlı, uygun ve oyun için gayet alınabilir bir panel türü. Renkleri tam, gerçek görmek şart ise durum ayrı ama oyun için çok da önemli değil.
Hangisinin IPS olduğunu söylemeye gerek yok sanırım. Zaten senin için de IPS'in önemi yok, öyle değil mi? Ne de olsa oyunlar için önemli değil, ne de olsa oyunların berbat şekilde görünmesi senin için bir anlam ifade etmiyor.

Sahi biz oyunları neden Ultra'da oynuyoruz? Neden yüksek çözünürlük, oyunlarda bizim için önemli? Daha iyi görebilmek için, o halde neden TN takıntısı var halen! Ben biliyorum, derdiniz 1ms tepki süresi. Merak etmeyin sandığınız farkın binde biri bile yok.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
dfgdfg.jpg
sdf.jpg

Monitörü neden ViewSonic almadın? Zaten fiyatları hemen hemen aynı. Çok fark yok ama aynı fiyata birazcık bile olsa, daha iyisini almak mantıklı. Sen aldığında fiyat farkı çok muydu?

@My Man! LG TV'in ile test yapmanı istiyorum.

TV açıkken 4-5 parmağının ucuyla(tırnak) ekrana bir kaç kez vur ve sonucu söyle.

MS neden bu kadar önemli olarak lanse ediliyor orayı anlamadım. Ghosting için deseniz, panel kaliteli olduğu sürece 4MS olan ama Ghosting olmayan modeller var. Input Lag değeri ile karıştırıyor olabilir misiniz?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı