1440p monitörde 720p oyun oynanır mı?

Josren

Hectopat
Arkadaşlar merhaba, 6700XTLI ya da 3070'li bir sistem toplayacağım ancak ben genelde 1990, 2000 yapımı eski oyunlar oynuyorum. Alacağım monitör 2K ekranlı monitör olacak. Bu ekranlarda bu tarz oyunları oynarken sorun yaşar mıyım? Aslında 2 k ekran almayı hiç düşünmüyorum ama bu ekran kartları için bu tarz monitör almak gerektiği söyleniyor. Oynadığım en güçlü oyun Diablo 3 ya da might magic 8 Heroes olabilir. Bu tarz RPG, turn based tarzı konulu, hikayeli oyunlar oynuyorum. Ne yapmamı önerirsiniz? Bu sistem bu ihtiyaçlara fazla geliyorsa nasıl bir sistem önerirsiniz acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Pikselleşme olursa pencereli ekranda oynarsınız.

Bütçenizi zorlamaknistemiyorsanız 6600XT veya 6700 ekran kartlı 1080p için bir sistem dizebilirsiniz.

Bana bu konuda yardımcı olur musunuz? Bütçem monitörle beraber 25000 TL ve dediğim gibi genelde eski tür sıra tabanlı ve hikayesel rol play oyunları oynuyorum. Sistemin uzun ömürlü olması gerekiyor, cyberpunk gibi ya da diğer yeni nesil oyunlarla çok ilgilenmiyorum.

Bana bu konuda yardımcı olur musunuz? Bütçem monitörle beraber 25000 TL ve dediğim gibi genelde eski tür sıra tabanlı ve hikayesel rol play oyunları oynuyorum. Sistemin uzun ömürlü olması gerekiyor, Cyberpunk gibi ya da diğer yeni nesil oyunlarla çok ilgilenmiyorum.

Ben bu sistemi öneriyorum, 1000 liralık bir özelleştirme yaptım. PSU'yu 550'den 650ye kasayı mesh olana anakartı ise B550 olana çektim. RAM'leri isterseniz Kingston yapabilirsiniz, Adata iyi mi bilmiyorum. Parçalar kaliteli oluyor bu şekilde. Fakat daha uyguna daha iyi sistem olabilir, siz yine de sistem önerisi için konu açın.

Ben bu sistemi öneriyorum, 1000 liralık bir özelleştirme yaptım. PSU'yu 550'den 650ye kasayı mesh olana anakartı ise B550 olana çektim. RAM'leri isterseniz Kingston yapabilirsiniz, Adata iyi mi bilmiyorum. Parçalar kaliteli oluyor bu şekilde. Fakat daha uyguna daha iyi sistem olabilir, siz yine de sistem önerisi için konu açın.
Ben kasa olarak tuf un temperli kasasını seçtim diğerlerini de sizin gibi yapınca 17bin tuttu ancak ekran kartından biraz şüpheliyim 3060ti ile arasında kaldım

Ben kasa olarak TUF'un temperli kasasını seçtim diğerlerini de sizin gibi yapınca 17bin tuttu ancak ekran kartından biraz şüpheliyim 3060 Ti ile arasında kaldım.

Hocam aslında sizin yerinizde olsam ben de 3060 ri veya 3070 bir sistem alırdım. Oyun perfomansında AMD fiyatına göre çok daha iyi doğru fakat sizin oyun için çok yüksek bir beklentiniz yok. Keza 3060 Ti da çok güçlü bir kart, aynı şekilde DLSS teknolojisi ve CUDA çekirdekleri de büyük bir artı.

Geri
Yukarı