1440p Monitörü 1080p'ye Düşürünce Görüntü Aşırı Kötüleşiyor

Eray Alper

Kilopat
Daha fazla  
Benim monitörüm 1440p ve ben oyunlarda FPS sıkıntısından dolayı 1080p'ye düşürmek istiyorum ama çok kötü görünüyor. Daha önce 1080p monitörüm vardı onda bu kadar kötü değildi. Bunun sebebi gözümün alışması mı yoksa gerçekten daha kötü 1080p görüntü veriyor monitör? Önce bilgisayar çözünürlüğünü 1080p yapsam sonra oyunda 1080p yapsam daha iyi gözükür mü?

Benim monitörüm 1440p ve ben oyunlarda FPS sıkıntısından dolayı 1080p'ye düşürmek istiyorum ama çok kötü görünüyor. Daha önce 1080p monitörüm vardı onda bu kadar kötü değildi. Bunun sebebi gözümün alışması mı yoksa gerçekten daha kötü 1080p görüntü veriyor monitör? Önce bilgisayar çözünürlüğünü 1080p yapsam sonra oyunda 1080p yapsam daha iyi gözükür mü?
2K monitörde 1080P görüntü almaya çalışırsanız görüntü 1080P monitöre göre daha bulanık gözükür. Ayarları en düşük yapmak zorunda kalsanız bile 2K çözünürlükte oyun oynamaya çalışın.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı