1440x900 Çözünürlük İçin En Uygun Grafik Kartı

Amd'mi Nvidia'mı?

• Oy verenlerin toplamı
    23
A

Ahmet İnce

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar, geçen yıl sistemimin aksesuar ve depolama bölümünü elime para geçtikçe topladım. Şu anda kullandığım sistem şu;

Intel Core 2 Duo E6750 2.66 GHz CPU
AMD Radeon r7 240 2 GB 128 bit GPU
KINGSTON 800 MHz 2*1 GB DDR2 RAM
KINGSTON HyperX 120 GB SSD
ASUS P5K SE ANAKART
ZALMAN Z11 NEO KASA
ZALMAN 700W POWER
XIGMATEK 12’’ CPU FAN

WD 1 TB HDD

Yukarıdaki sistemin işlemci, grafik kartı, ram ve anakart parçalarını update edeceğim. Pentium G3258 işlemci ve Asus H81M-Plus anakart modelini belirledim. Ama bunların yanında RAM ve Grafik kartı tercihi yapamadım. Hepsi için 1200 liranın üzerine çıkamayacağımı belirtiyim.

Sistemi oyun bilgisayarı olarak topluyorum benim için 1440x900 olarak tüm oyunları rahatça oynatabilecek bir ekran kartı lazım. Tabiki Titanlar r9 295ler istemiyorum ama en azından fiyat performans oranı çok önemli. Şimdiden teşekkürler.

Hocam elimde soğutucu var. Makalede belirttim. Ayrıca seneye i7 4790 ve z97 anakart alacam. Grafik kartını da geçici olarak alıyorum. Şu anki sistemi 1 sene kullanıp kardeşime vermeyi düşünüyorum. Ayrıca i3 4170 benim bütçemi çok zorlar. Daha doğrusu grafik işlemciye bütçe kalmaz. Diğer yorumlardan anladığım kadarı ile işlemci olarak G3258 grafik işlemci olarak GTX 750Ti alıyorum. Şu anda piyasayı kolluyorum dolar biraz düşerse direk alacağım ama GTX 750 Ti yerine alternatif paralel fiyatta daha güçlü bir GPU bulabilirmiyim?

Arkadaşlar GTX 750 Ti alternatif fiyAt amd gpu yokmu

Hocam elimde soğutucu var. Makalede belirttim. Ayrıca seneye i7 4790 ve z97 anakart alacam. Grafik kartını da geçici olarak alıyorum. Şu anki sistemi 1 sene kullanıp kardeşime vermeyi düşünüyorum. Ayrıca i3 4170 benim bütçemi çok zorlar. Daha doğrusu grafik işlemciye bütçe kalmaz. Diğer yorumlardan anladığım kadarı ile işlemci olarak G3258 grafik işlemci olarak GTX 750Ti alıyorum. Şu anda piyasayı kolluyorum dolar biraz düşerse direk alacağım ama GTX 750 Ti yerine alternatif paralel fiyatta daha güçlü bir GPU bulabilirmiyim?

Arkadaşlar GTX 750 Ti alternatif fiyAt AMD GPU yokmu
Powercolor R9 270 Turboduo Gddr5 Oc 2Gb 256Bit Amd Radeon Dx11.2 Ekran Kartı - Vatan Bilgisayar bu var ama 750 Tİ daha iyi olacaktır.

Anakart olarak MSI H81M PRO alabilirsin. H81M-Plus ile arasında kullanım deneyimini etkileyecek kadar büyük farklar yok.

O dandik işlemciyi alma. Kullanan arkadaşlar darılmasın fakat parasını hak etmiyor.
1200 TL bütçeye istediklerinin fazlasını karşılayan parçalar.

Sinerji'den:
0.png

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı