1440x900 monitörde 1080p oyun oynama

viceroy31

Hectopat
Aklıma takılan bir konu var. HD olmayan bir monitöre (diyelim ki 1440x900) bir kasa bağlayıp bir oyunu 1080p çözünürlükte çalıştırmayı denersek ne olur? 1080p görüntüyü 900p'nin içine hapsederek mi açar yoksa direkt o oyunu HD görüntüde çalıştıramaz mıyız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Daha güzel gözükür. Çözünürlüğün tek olayı ekrandaki pikselleri doldurmak değil, çözünürlük arttıkça objeler daha keskin ve kaliteli gözükür. 1080p bir ekranda 1440p ve 1080p arasındaki farkı ben bile alenen görebiliyorum. Benzer durum sizin için de yaşanacaktır.

Elbette asıl kalite farkını o çözünürlüğe ait monitörde görürsünüz. Ama tamamen etkisi olmaz da denilemez.
1080p görüntü 900p'de hapsolmaz.
Yoksa direkt o oyunu HD görüntüde çalıştıramaz mıyız?
Monitör çözünürlüğünüz zaten HD'den yüksek bir çözünürlüğe sahip.

Daha güzel gözükür. Çözünürlüğün tek olayı ekrandaki pikselleri doldurmak değil, çözünürlük arttıkça objeler daha keskin ve kaliteli gözükür. 1080p bir ekranda 1440p ve 1080p arasındaki farkı ben bile alenen görebiliyorum. Benzer durum sizin için de yaşanacaktır.

Elbette asıl kalite farkını o çözünürlüğe ait monitörde görürsünüz. Ama tamamen etkisi olmaz da denilemez.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı