144Hz 1ms 1080P IPS vs 144Hz 4ms 1440P VA monitör

Dostum 250cd düşük değilmi yani nasıl parlaklığı o geldi aklıma sen yazınca.
[/QU
Benim için düşük değil hatta parlaklığı fazla bile geldi, yani dediğim gibi 27" inç göründüğünden çok daha büyük. Masa küçük ise yani yakından bakacaksan alışması biraz zor. Benim neredeyse 1 hafta olacak hala alışamadım. TV'ye bakıyor gibiyim o derece yani. Onun dışında bir çok detay kişiden kişiye değişir, bakan göze göre değişir. Panel takıntısı neden yapmayın diyorum zaten güçlü ekran kartın var hissetmezsin bile, tabi ki bazı kriterler vardır ama dediğim gibi nihayet burada bütçe de önemli. Ben daha önce de yazdım sınıfının en iyisi değil belki ama fiyatına göre en performanslı monitörlerden olabilir. Yeni bir monitör, zaman geçtikçe kullandıkça artısı eksisi ortaya çıkacak elbet. En azından kutudan çıktıktan sonra ki ilk kullanımda bir sorun ile karşılaşmadım. Alternatifler her zaman mevcut olacaktır. :))

4K'da kullanmış olduğun kartı Dual bile yapsan 144Hz vermiyor diye biliyorum :) 4K'da 60 FPS sanırım optimum denge ama günümüz şartlarında fakat kaliteden biraz ödün verip 2K'nin dibine kadar vurabilmek varken bence çok düşünme 2K ile 144Hz ve üstü IPS ekranda oyun oynamak gerçekten çok keyifli arkadaşlar.

4K'da kullanmış olduğun kartı Dual bile yapsan 144Hz vermiyor diye biliyorum :) 4K'da 60 FPS sanırım optimum denge ama günümüz şartlarında fakat kaliteden biraz ödün verip 2K'nin dibine kadar vurabilmek varken bence çok düşünme 2K ile 144Hz ve üstü IPS ekranda oyun oynamak gerçekten çok keyifli arkadaşlar.
Yaklaşık iki haftadır araştırıyorum 2k monitör şu kararsızlık deli ediyor beni. En son arkadaşın dediği monitör aklıma yattı aslında 2600 lirada ödenebilir miktar İps olsa güzel olurdu.
Yaklaşık iki haftadır araştırıyorum 2k monitör şu kararsızlık deli ediyor beni. En son arkadaşın dediği monitör aklıma yattı aslında 2600 lirada ödenebilir miktar İps olsa güzel olurdu.
4k 60hz süper

Dosya Ekleri

• Screenshot_2020-04-22-23-08-58.png
    Screenshot_2020-04-22-23-08-58.png
    567,4 KB · Görüntüleme: 53
Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı