144Hz 1ms 24 inch G-Sync monitör tavsiyesi

Thekeysi

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul/Üsküdar
Daha fazla  
Arkadaşlar ben 2 sene önce bir sistem topladım, sistemi ilk aldığımda 144Hz monitör alacaktım ama fiyatlar çok uçmuştu o sebepten geçici olarak 2.el 75Hz monitör aldım. Şimdi 144Hz 24 inch G-sync bir monitör almayı düşünüyorum. G-sync özellikli almak isteme sebebim bu 2 senelik sürede bir çok oyunda ekran yırtılması(Tearing) sorunuyla karşılaştım ve V-sync açarak oynamak zorunda kaldım. G-sync özelliğini aktif edebileceğim Freesync bir monitör almayı düşünüyordum başlarda ancak çok stabil çalışmadığıyla ilgili şikayetler duydum o sebepten gerçek G-sync bir monitör almayı düşünüyorum bütçem 2500 TL IPS,TN,VA panel hakkında çok bilgi sahibi değilim, Curved konusunda ise deneyimim olmadığı için tereddütlüyüm önerilerinizi bekliyorum.

Oyunlarda daha iyi performans almak istiyorsan cs go pubg tarzı yani kısacası TN panel oyun için üretiliyor diye bilirim. Diğer panelleride başka arkadaşlar daha düzgün açıklayacaktır.

Oyunlarda daha iyi performans almak istiyorsan cs go pubg tarzı yani kısacası TN panel oyun için üretiliyor diye bilirim. Diğer panelleride başka arkadaşlar daha düzgün açıklayacaktır.
O zaman TN panel olması benim için iyi olur çünkü önceliğim oyun, filmi diziyi falan TV'de izlemeyi tercih ediyorum.

Bence oyun için 2 panel arasından tercih edilmeli Va ve Tn panel ama ben Va paneli öneririm
Screenshot_20200113_173519_com.android.chrome.jpg

Bu monitörü al keyfine bak hem uygun fiyatlı

VA veya IPS öneririm. IPS panellerin tepki süresi biraz daha yüksek ancak sıkıntı olmaz. Kaliteli bir IPS panelin renk kalitesi çok iyi olacaktır.

O zaman TN panel olması benim için iyi olur çünkü önceliğim oyun, filmi diziyi falan TV'de izlemeyi tercih ediyorum.

BENQ XL2411P, ASUS VG258QR, AOC G2590PX, MSI MAG241CR modellerine bir bak derim. Ama Türkiye pazarına ASUS'un VG259Q modeli gelseydi direk onu önerirdim. Kendisini çok beğendiğim 24.5'' IPS panel yakışıklı dolu bir monitör, gelirse zaten direk alacağım.😃

Son düzenleme:
BENQ XL2411P, ASUS VG258QR, AOC G2590PX, MSI MAG241CR modellerine bir bak derim. Ama Türkiye pazarına ASUS'un VG259Q modeli gelseydi direk onu önerirdim. Kendisini çok beğendiğim 24.5'' IPS panel yakışıklı dolu bir monitör, gelirse zaten direk alacağım.😃
IPS olmaz adam oyun oynuyor. Oyun için bakıyor.
Kardeşim sen NT panel olarak yeni konu aç bütçenide belirt çünkü arkadaşlar hala IPS önermekte ısrarcı.

"IPS olmaz adam oyun oynuyor" kadar bomboş bir yorum görmedim. IPS gayet yeterli tepki sürelerine sahip. Özellikle yeni 24G2U, XG2405 ve VG259Q yeterince hızlı modeller. IPS hız anlamında TN'e yakın.

Ayrıca yukarıda bir arkadaş daha yanlış bilgilendirme yapmış, yavaş olan panel VA'dır. Panel karakteristiğinden dolayı koyu renk geçişleri 30ms'i bile bulabiliyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı