Bütçe
2000-6000

Küflü Patates

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle ilk aradığım 144Hz ve 1ms olması. Ardından her türden oyunu oynadığımdan ve günümüzde IPS'in yeterli bir hızda olduğunu duyduğum için IPS olması. ASUS VP249QGR modeli bunları vaat ediyor gözüküyor ve fiyatı (G-Sync onaylı modellere göre) daha uygun. Ama G-Sync onaylı olup olmama mevzusu kafamı karıştırdı.
Aradığım özellikler başlıkta olduğu gibi:
144Hz, 1080p, 1ms, 23-24 inç.

ASUS TUF VG259QR modelini baktım. Fiyat zıplayışının yanı sıra G-Sync yazmasına rağmen NVIDIA uyumluluk sitesinde monitörü göremedim (1000TL daha pahalı olan VG259qm 280Hz modeli listede vardı).
Bahsettiğim site: NVIDIA GeForce G-SYNC Gaming Monitors

Daha önce 60Hz laptop kullanmaktaydım ve hiç yırtılmadan şikayetçi olduğum olmadı. G-Sync, NVIDIA onaylı olmasa da açılabildiğini biliyorum ama ilk baktığım model VP249QGR'ün G-Sync performansı hakkında tek bulabildiğim displayninja'nın onaylı olmasa da vrr(değişken yenileme hızı) sorunsuz çalışabildiği yor muydu? Kararsız kaldım.
ASUS TUF monitörlere bakındım ve bazı kötü yorumlar gördüm, bu tarz yorumlar her üründe olsa da sadece kafa karışıklığımı arttırdı ve başka markalara bakındım.

LG 27GL63t modelini gördüm ama 1080p aradığımdan dolayı 27 inch olması hoşuma gitmedi.
Monitörler hakkında bilgili ve tecrübeli olmadığımı her konuda kararsızlığımı dile getirmemden anlamışsınızdır.

Yırtılma mevzusundan hassas gözlerin rahatsız olduğunu okudum. Daha önce bundan rahatsız olmamış biri olarak, G-Sync için neredeyse 2 kat para vermeye gerek var mı? 144Hz'de, 60Hz'e kıyasla daha fazla yırtılma yaşanır mı? NVIDIA onaylı olmayan bir G-Sync iş görmez mi? ASUS TUF'lar iyi mi? Değilse başka önerileriniz nelerdir? IPS tercih etmek doğru karar mı? Lafı uzattım biraz, yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

G-Sync sizin için önemli ise NVIDIA'nın onay vermediği monitörleri tavsiye etmem çünkü NVIDIA bir takım önemli testlerden sonra monitörlere G-SYNC Pass veriyor ama bazı firmalar onay almadan hemen G-Sync destekliyor diye ürün özelliklerine yazıyor ama öyle bir şey yok aslında kağıt üzerinde destekliyor gösteriyor. Bu tip ürünlerde G-SYNC açıldığında düzgünde çalışabilir veya farklı görsel hatalarda alınabilir %100 kesinlik yok o yüzden benim için G-SYNC çok ciddi kriterse almam olsa da olur olmasa da olur derseniz orası ayrı.

Normalde monitör almak için çok yanlış bir zaman şundan 3 hafta önce konu açsaydınız çok güzel monitörler iyi fiyatlara satılıyordu misal LG'nin IPS 2K 144 Hz resmi G-Sync onaylı modeli 2900 küsure satıldı Amazon'da çok iyi fırsattı şimdi hiçbir yerde stoğu yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı