144Hz 2K Monitör önerisi

Fiyatı çok çıkıyor. Elimde şu anda BenQ Zowie 2546 var, çok aşırıya kaçıyor fiyat olarak. Sadece film ve grafik isteyen oyunlar için kullanacağım.

Sizin paylaştığınız monitör, söylediğiniz kullanım amacı için en kötü performansı veren panele (TN) sahip. Öbüründe VA panel var ve kesinlikle daha iyi bir marka.

TN paneller ucuz üretim, yüksek frekans ve düşük tepkime süresi sağlar ama kontrast ve renk isabeti zayıftır. Görüş açısı da düşüktür. En çok CS:GO gibi oyunlarda yüksek hız arayanlara ve e-sporculara hitap eder. Hikayeli oyun, filmler, tasarım programları için IPS veya VA tercih etmenizi önemle tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Casper'ın ne olduğunu az çok biliyor olmanız lazım. Ben olsam monitörünü almazdım. Ek olarak bütçe belirtmemişsiniz, fiyat olarak aşırıya kaçıyor diyecekseniz ilk önce bir bütçe belirtin ki kullanıcılar o bütçeye göre öneride bulunsun.
Attığım ürünün fiyatında arıyorum. Bütçe belirtmeme sebebim emsal fiyat aradığımdan.
Sizin paylaştığınız monitör, söylediğiniz kullanım amacı için en kötü performansı veren panele (TN) sahip. Öbüründe VA panel var ve kesinlikle daha iyi bir marka.

TN paneller ucuz üretim, yüksek frekans ve düşük tepkime süresi sağlar ama kontrast ve renk isabeti zayıftır. Görüş açısı da düşüktür. En çok CS:GO gibi oyunlarda yüksek hız arayanlara ve e-sporculara hitap eder. Hikayeli oyun, filmler, tasarım programları için IPS veya VA tercih etmenizi önemle tavsiye ederim.
Samsung monitörden mi bahsediyorsunuz? Bildiğim kadarıyla kavisli monitörlerde ölü piksel daha fazla oluyormuş. Burada başka konuda görmüştüm. Casper olan TN olsa da güzel değil mi acaba? Araştırdığım da güzel yorumlar edindim. Bu casper monitörün ekranı da xl2546 gibi mi acaba? Çok farklı gelmişti çünkü BENQ.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı