144Hz ile hiçbir oyun akıcı gelmiyor

• Konuyu başlatan we1N
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 652

we1N

Decapat
Daha fazla  
Sistemin yeter düşüncesiyle alınıp yüksek FPS'ye alıştıktan sonra 60Hz'ye bir daha dönememek. Artık eskisi gibi hiçbir oyun akıcı gelmiyor. Benim gibi bu durumu yaşayanlar var mı? Ne önerirsiniz? 60'a alıp denemeye kalkıyorum bu sefer de 144+ üstü alabildğim oyunları akıcı oynayamamak koyuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
60Hz kullandıkça alışırsın. Ben 144 ve 60Hz kullanıyorum. Çok da rahatsız etmiyor açıkçası.

Bende 2011'den beri 60Hz kullanmaktan genel olarak o kadar alışmışım ki özel çözünürlük ve 75 Hz'de gözüme çok hızlı geliyordu. Ancak 144Hz laptop kullanmaya başladığım anda gerçek hızı fark ettim. 60 Hz dönmedim, dönmeyeceğim gibi duruyor.

Geçen benim de başıma gelmişti akıcılık sorunu, windows veya ekran kartı yazılımından çözünürlüğü düşürüp uygula sonra arttır. Aynı şeyi HZ için de deneyebilirsin. Sonra oyunun sadece tam ekran olsuğundan emin ol. Oyunlarda artık çözünürlük kısmında değişik HZ'li varyantları da yazıyor. Çözünürlüğün yanında 144 (143 vs. de yazabiliyor) olduğundan emin ol. Onu da bir düşür uygula sonra tekrar düzeltip uygula.
Ben de yanlış anladım, pardon.

Yanlış anlamışsınız bir daha okuyun.
Cümle karışık olmuş biraz, yanlış anlamışım.

60Hz'e alışırsınız fakat üstünden biraz zaman geçmesi gerekir. Bazı arkadaşlar bilir, monitörden renk ayarı yaptıktan sonra bir daha eski renge alışmanız 1-2 saat sürer. Bunun gibi bir olay, 60Hz ile 1-2 ay oynayın alışırsınız.

Sistemin yeter düşüncesiyle alınıp yüksek FPS'ye alıştıktan sonra 60Hz'ye bir daha dönememek. Artık eskisi gibi hiçbir oyun akıcı gelmiyor. Benim gibi bu durumu yaşayanlar var mı? Ne önerirsiniz? 60'a alıp denemeye kalkıyorum bu sefer de 144+ üstü alabildğim oyunları akıcı oynayamamak koyuyor.

Monitorünüz 144Hz ise 60 Hz daha fazla rahatsız edici olur görüntü yırtılmaları vb oluyor diye biliyorum 60Hz kullanınca 60Hz monitor gibi tat vermiyor 144Hz monitor 60 Hz'de.

Geri
Yukarı