Çözüldü 144Hz laptop panelini 60 Hz kullanmak ömrünü uzatır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Mudymug

Decapat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Nvidia GeForce RTX 3070 Ti Founders Edition, İntel Core İ5-13600K, 32 GB 4x8 3200 MHz DDR4 RAM, MSI PRO B660-A DDR4, 500 GB + 1 TB M.2 SSD
Merhaba. Acer Nitro 5 cihaza sahibim. Paneli 144Hz ve hiç ölü piksel yok. Ben de çıkmasını istemiyorum açıkçası kim ister ki? Ekranı daha düşük bir Hz değerinde kullanırsam bu ihtimali azaltmış olur muyum? Veya sizin başka önlem önerileriniz var mıdır? Çözünürlük veya parlaklık etki eder mi mesela? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler :)

Her türlü aynı risk var diyorsunuz yani? Fabrikada çalışan tanıdığım 144Hz panellerin başta 60 olarak gelip overclock yapıldığını söylemişti. Ondan dolayı biraz olsun rahat çalışır diye düşündüm.

Ben aynı paneli overclock yapıp 170Hz ile kullanıyorum. Herhangi bir ısınma dahi yok.

Hz ve parlaklık batarya ömrünü azaltır onun dışında zararı olmaz.

Ekrandaki pikselleri daha hızlı yenilediği için piksellerin ölme ihtimali artar diye düşünmüştüm. Onunla bağlantılı değil diyorsanız daha iyi benim için zaten.

Her türlü aynı risk var diyorsunuz yani? Fabrikada çalışan tanıdığım 144Hz panellerin başta 60 olarak gelip overclock yapıldığını söylemişti. Ondan dolayı biraz olsun rahat çalışır diye düşündüm.

60 Hz monitörü 144Hz'e overclocklamak imkansız gibi bir şey ölü pixel de kolay kolay oluşmaz.

60 Hz monitörü 144Hz'e overclocklamak imkansız gibi bir şey ölü pixel de kolay kolay oluşmaz.

Daha önce çok yaşadım sıfır ekranlarda çıktı laptoplarda çıktı ya sıfır alıp açtığım gibi ya da zamanla oluştu o yüzden bayağı tedirginim çünkü çok takıyorum kafaya rahatsız ediyor.

Evet her türlü risk oranı aynı ve 60'dan 144e overclock yapmak imkansız direk 144Hz üretiyorlar işte.

Yeni konular

Geri
Yukarı