60 Hz laptop panelini 144 Hz panel ile değiştirme

Kkul40

Decapat
Bazi gaming laptoplarinin versiyonlari 60 Hz panel ile gelirken bazi ust modeller 144 Hz panel olabiliyor. 60 Hz paneli 144 Hz panel ile degistirmek mumkun mudur? Mumkunse ne gibi seylere dikkat etmek gerekir veya olasi problemler neler olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum öyle bir giriş ekledi bende de. 75hz monitör 120 hz ekledim. Ama uygula diyince ekran kararıyor ve görüntü vermiyor. Bir süre sonra eski haline dönüyor allahtan.

Teorik olarak bu mümkün ama uygulamaya geçince uygun ekran bulma sorunu yaşarsınız. Benim de çok defa düşündüğüm ama bir türlü adım atamadığım bir konu :D
Youtube da bir kac video mevcut bu konu hakkinda ama 144hz lik panele yukseltilmis birine rastgelemedim. 60 hz ile 120 hz panellerin sahip olduklari pin sayisi ayni oldugundan dolayi pek sorun cikacagini sanmiyorum (Gordugum kadariyla bi sorun yok).
Bir kac ornek birakayim;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

HP Pavilion 15 serisinde mümkün mü? Şu an halâ garantisi mevcut o yüzden sorun çıksın istemiyorum. Ama 60 hz gerçekten yetersiz.

Ekleme:
Arkadaşlar konuyu okuduktan sonra ben de uyguladım ve 60HZ olan yenileme hızını 90HZ'ye yükselttim. Gözle görülür bir hızlanma oldu.
Eki Görüntüle 391644
nasıl yaptığını anlatırmısın
Ben 70 yapmayı denedim hata verdi. 65 yaptım oldu. Hiç yoktan iyidir.

Son düzenleme:
nasıl yaptığını anlatırmısın
Grafik birimin nedir?
Ayrıca böyle yapmak panelin ömrünü önemli derecede azaltır. Bilinçsiz şekilde birden yükseltirsen panel zarar görebilir. Sonuçta bu bir Over Clock. Üreticinin test edip onayladığı değerlerin üzerine çıkartıyorsunuz.

Geri
Yukarı