144HZ Monitör için GTX 660 yeterli mi?

FireStorm

Kilopat
Makaleler
8
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar. 144 Hz monitör'e geçiş yapmayı düşünüyorum. Ekran kartım da GTX 660. Genellikle CS:GO oynuyorum ve FPS'im 160'a kadar çıkıyor. Yeni gelen haritalar ile 80-100'e düşüyor. Sizce 144Hz monitörü ekran kartım kaldırır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
CS:GO işlemciyi kasar daha çok, fakat şuandaki fps değerlerinize bakılırsa saniye başına 144 kareyi zaten ekranınız zor çiziyor, alacağınız monitörden verim alamazsınız. Dediğim gibi kullanımlara bakarsanız ekran kartının üstünde çok fazla yük de yoktur zaten, fpsinizi sınırlayan 4130 işlemciniz büyük ihtimalle.

Bence ekranınız CS:GO için yeterli, minumum 70 pingle oynadığınız Türkiye şartlarında ekranınız 144 kare gösterse bile oyun performansınıza etkisi olmaz, şayet üst segment global oynamıyorsanız. Sizi rahatsız eden ghosting ise onu bilemem.

CS:GO işlemciyi kasar daha çok, fakat şuandaki fps değerlerinize bakılırsa saniye başına 144 kareyi zaten ekranınız zor çiziyor, alacağınız monitörden verim alamazsınız. Dediğim gibi kullanımlara bakarsanız ekran kartının üstünde çok fazla yük de yoktur zaten, fpsinizi sınırlayan 4130 işlemciniz büyük ihtimalle.

Bence ekranınız CS:GO için yeterli, minumum 70 pingle oynadığınız Türkiye şartlarında ekranınız 144 kare gösterse bile oyun performansınıza etkisi olmaz, şayet üst segment global oynamıyorsanız. Sizi rahatsız eden ghosting ise onu bilemem.

İşlemciyi değiştirmeyi düşünüyordum baya baya. Bir kontrol edeyim ekran kartı yük değerini. Rütbem Global Elite. Oynadığım oyun üst seviyenin bir altı. Yani sadece rekabet istiyorum. Yakın tarihte bence 144HZ monitörler standart olacak. Ben şimdiden geçmek istiyorum. Mekanik klavye alırken de gereksiz olacağı düşüncesindeydim. Fakat aldıktan sonra iyi ki de almışım dedim. Aslında birazda 144HZ'i deneyimlemek istiyorum.

Sadece oyun için düşünmeyin, 144hz her uygulamada kendini hissettiriyor. En basitinden, masaüstünde imlecin hareketinde ki akıcılığı bile fark edebiliyorsunuz.
BenQ XL2420G kullanıyorum, herkesin deneyimlemesini isterim...

Sadece oyun için düşünmeyin, 144hz her uygulamada kendini hissettiriyor. En basitinden, masaüstünde imlecin hareketinde ki akıcılığı bile fark edebiliyorsunuz.
BenQ XL2420G kullanıyorum, herkesin deneyimlemesini isterim...

Aslında bende böyle düşünüyorum. Ama arkadaşın dediği aklıma takıldı. Ekran kartının kullanım değerlerini kontrol ettim. Nedenini bilmiyorum fakat CS:GO'da ekran kartı kullanımı %30-40'larda geziyor. CPU kullanımı'da %40-50'lerde geziyor. Çoklu CPU Kullanımı açık ayarlarda.

144 Hz aldığınız zaman her türlü farkı göreceksini 80-100 fps alsanız bile bu farkı görürsünüz şu an ben 75 hz monitör kullanıyorum ve aradaki fark aşırı fazla ve kullandığım monitörün tepki süresi 14 ms (sanırım).En azından siz bir oyuncusunuz ve oyunda akıcılık istemeniz doğal bir şey şu anki kullandığınız monitör 1080 P değilse 144 hz alın eğer 1080 P ise almanızı tavsiye etmem en kötü kullandığınız monitörü satarsınız 144 hz monitör alırsınız.

Şu anda kullandığım monitör 1080P. Büyük bir ihtimal şu anda kullandığım monitörü satacağım. Çünkü masam çok küçük ikinci monitör için. Bu arada kararımı verdim. En yakın zamanda almayı düşünüyorum. Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar :). Aldığım zaman incelemesini ve deneyimlerimi aktarırım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı