144Hz monitör + RX590 mı, 60Hz monitör + GTX 1080 mi?

hiç anlamıyorsun galiba bu işlerden,csgo da hiç 60 herz ekran ve sonrasında 144 herz ekranda oyun deneyimin oldumu?ne demek arada dünyalar kadar fark yok,fark evrene sığmaz be...o kadar algı farkı yaratıyor insanda ki ekran 144 herz alsın önce zamanıyla ekran kartını da daha da iyisine günceller...monitörü yenileme daha zor bir iş...ekran kartı 2 dk lık iş yenilemek
Galiba arkadaş 144 HZ ile 240 HZ'den bahsediyor yoksa mümkün değil :)

144Hz + RX590 al. Hem 60HZ olacak, hem de ikinci el riskine gireceksin, hiç gerek yok. Her taraf mining kaynıyor zaten, AMD Nvidia farketmiyor. Geçen bir tanıdığım için ikinci el GTX 1650 bakmaya gittim, mining kartı çıktı.
Daha 2 hafta önce AMD Radeon 5450HD 1GB DDRR3 ekran kartım vardı.
Lol gibi oyunu bile en düşük ayarlarda ve 1400x900 çözünürlüğünde oynuyordum :)
2 hafta önce 2.el ekran kartı aldım. AMD Radeon 6870HD 1GB GDDR5 256BİT.
Ve bunun için 2.el PSU'da aldım 600W
Performansıma çok yansıdı. Ortalama 110FPS ile oynuyorum artık.
Sistemim çok kötü ama sadece lol oynadığımdan şanslıyım :)
Laøphillya oyundaki ismim. Op gg sitesinden bakabilirsin performansıma.
Bugüne kadar o çözünürlükte ve o FPS ile nasıl lol oynamışım anlam veremedim :(
İsterseniz lolde ekleyebilirim. Bende sizin gibi lol oynuyorum.
Hep solo q oynuyorum. Duo q girmiyorum. Arkadaş şart eğlenmek için.

Dosya Ekleri

• Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    122,6 KB · Görüntüleme: 29
1650 ile mining yapan 3-4 gün yapıp bırakmıştır. Şu an BTC'nin yüksek olmasına rağmen aylık 50 TL karı var. Bu geçen aylarda 15-20 TL idi.
Hocam tavsiyeniz üzerine tekrardan 1070'lere bakmaya başladım. Pazarlıkla 1300-1400 civarına alabilirim herhalde fiyatlar biraz daha düşmüş piyasada. Sağ olun.
Bence alırsın hocam, ben şu an satacak olsam MSI GAMİNG X'i 1400 TL'ye verirdim. Yeni çıkan kartlardan en çok etkilenen 1070 oldu o nedenle zor satılıyor.

Daha 2 hafta önce AMD Radeon 5450HD 1GB DDRR3 ekran kartım vardı.
Lol gibi oyunu bile en düşük ayarlarda ve 1400x900 çözünürlüğünde oynuyordum :)
2 hafta önce 2.el ekran kartı aldım. AMD Radeon 6870HD 1GB GDDR5 256BİT.
Ve bunun için 2.el PSU'da aldım 600W
Performansıma çok yansıdı. Ortalama 110FPS ile oynuyorum artık.
Sistemim çok kötü ama sadece lol oynadığımdan şanslıyım :)
Laøphillya oyundaki ismim. Op gg sitesinden bakabilirsin performansıma.
Bugüne kadar o çözünürlükte ve o FPS ile nasıl lol oynamışım anlam veremedim :(
İsterseniz lolde ekleyebilirim. Bende sizin gibi lol oynuyorum.
Hep solo q oynuyorum. Duo q girmiyorum. Arkadaş şart eğlenmek için.
Ben de yaklaşık 2 yıldır ayda bir falan giriyordum. Son birkaç haftadır internet kafede falan takılıyorum. Nick Kevin De Bruyne eklersen gireriz birlikte.

Ben de yaklaşık 2 yıldır ayda bir falan giriyordum. Son birkaç haftadır internet kafede falan takılıyorum. Nick Kevin De Bruyne eklersen gireriz birlikte.

Şimdi gördüm mesajını ve arkadaşlık isteği gönderdim.
Benim de mainim jungle fakat; Kalıcı, eğlenebileceğim oyun arkadaşı/duo arıyorum.
Alternatif mainim support. Gerekirse beraber lig atlamak için uğraşırız.
Eğer devamlı oynayabilecek durumda vs değilseniz bende tam bildiri gelmeden kalıcı duo aramak için konu açmıştım :)

Şimdi gördüm mesajını ve arkadaşlık isteği gönderdim.
Benim de mainim jungle fakat; Kalıcı, eğlenebileceğim oyun arkadaşı/duo arıyorum.
Alternatif mainim support. Gerekirse beraber lig atlamak için uğraşırız.
Eğer devamlı oynayabilecek durumda vs değilseniz bende tam bildiri gelmeden kalıcı duo aramak için konu açmıştım :)
Şu an için değilim hocam. Bilgisayar hazır değil şu an. 2 hafta sonra falan tam hazır olur.

Şu an için değilim hocam. Bilgisayar hazır değil şu an. 2 hafta sonra falan tam hazır olur.

Oyundaki arkadaşlık isteğimi kabul etmişsiniz zaten. Bir şey olursa oradan haberleşiriz artık. İki hafta falan beklemek sorun değil, acelesi yok. Oyunda TR'de master tier seviyesini görüp, dia liglerine düşebiliyorum. Yani biraz yukarılardayım tecrübeliyim. Bir şey sormak istersen sorarsın lolden. Oradan haberleşiriz.

Oyundaki arkadaşlık isteğimi kabul etmişsiniz zaten. Bir şey olursa oradan haberleşiriz artık. İki hafta falan beklemek sorun değil, acelesi yok. Oyunda TR'de master tier seviyesini görüp, dia liglerine düşebiliyorum. Yani biraz yukarılardayım tecrübeliyim. Bir şey sormak istersen sorarsın lolden. Oradan haberleşiriz.
Hocam ben de Sezon 6'da Diamond 2 bitirmiştim asıl hesabımda. O hesabımı da birinden satın alıp 2 yıl civarında oynamıştım. Sonra hesabı aldığım kişi hesabını ticket atıp geri aldı. Ondan sonra oynama hevesim kaçtı. Ben de bu sezon düzenli oynayıp Master bitirmeyi hedefliyorum.

Hocam RX 590 mı GTX 1080 mi alayım demek biraz değişik oluyor. Arada çok fark var.
144 hz ve GTX 1070 al derim. İki ay önce GeT ilanlı 1500 liraya ikinci el aldım, sorun çıkmadı. Sıfır gibiydi. Tabi şans işi bunlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı