144Hz monitör seçimi

Evet 27" ekran piksel saydırtır, kulanmış biri olarak tavsiye etmemfakat 2K 144 Hz ekran da pek işine yaramaz. 23.6"-25" aralığında boyutlarda 1080p 144 Hz tercih ederseniz daha iyi olacaktır. Ama 27" istiyorum derseniz zaten o kart ile 1 yıl sonra ultra ayarda Max. 80-90 FPS alacaksınız. 2K 75 Hz alabilirsiniz. Dilerseniz 2K 60 Hz alıp OC ile 70-75 Hz'e yaklaşabilirsiniz.

VA paneller siyahı daha iyi gösterir, IPS'ler ise sunduğu açılar dolayısıyla tercih edilir. Ayrıca o fiyat bandında şu ürün çok daha ideal: https://www.hepsiburada.com/samsung...cu-monitor-p-HBV00000K2I2O?magaza=Hepsiburada

Ek olarak @xgongivituyu ve @PhemiusTR a tamamen katılıyorum.
Bu ürünü önermek için gelmiştim, bizzat bu linkten ben aldım, 2. haftaya giriyorum. Ben de 21. 5" bir TN panelden gelmiş birisi olarak çok çok memnunum.

LG'nin 34" ultrawide ekranından vazgeçip seçtim Samsung'u. Hem çözünürlüğü çok iyi hem de kontrast ve parlaklık oranları, giriş seviyesi HDR'lı ürünlerle yarışıyor.

Bu arada panel teknolojilerine çok takılmamak lazım. Kağıt üzerinde 3 tane panel tipi var ama kalite, tipten öncelikli. Kaliteli TN panel kalitesiz IPS panelden iyidir mesela. O yüzden ülkemizde servis ve müşteri memnuniyeti sunan bir marka, satıcı ve ürün seçmek lazım. Bir de ürün bazlı incelemelere bakmak lazım. Yani ürünün kullandığı teknolojiye vs değil, ortaya çıkan sonuca bakmakta fayda var.

Profosyonel oyun oynamıyorsan IPS al, fakat ben oyunlarda (özellike fps oyunlarında) üste çıkmak istiyorum diyorsan TN al. VA falan boş dinleme kimseyi.

Öncelikle yazdıklarınızı teker teker okudum. Hepsinden bir şeyler çıkardığımı düşünüyorum. Seçimimi VA panel, 24Inc ve 1080P'den yapmaya karar verdim. Bunun sonucunda elimde 2 model kaldı. Onlar da şunlar:

.

MSI 300 kandela parlaklık değeriyle daha iyi ve kulaklık koyma yeri beni kendine çekiyor. Fakat aradaki 75TL farka değer mi? Yorumlarınızı bekliyorum. Önerebileceğiniz modellere de bakabilirim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı