144Hz monitörde 144 FPS olmazsa ne olur?

berkay ince

Hectopat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
80 FPS alırsan 80 FPS gözükür. Yırtılma olmaz, yırtılma olması için monitörün desteklediği maksimum HZ değerinin üstüne çıkman lazım.
Arkadaş yeterince açıklamış. Monitörün yenileme hızından fazla FPS alırsan yırtılma başlar.
Örnek: 60HZ monitörde 200FPS ile oynamak
Elbette ki VSync veya FreeSync gibi teknolojiler devre dışı ise.

Son düzenleme:
Ben 144 hız monitörde 400-450 fpsi alıyorum ne yapmam gerek
Kullandığın GPU markası nedir? NVidia ise VSync aktifleştirebilirsin, bu FPS değerini 144’e sabitleyecektir. Bu hem ekran kartının daha az ısınmasını sağlayacak, hem de güç tüketimini azaltacaktır. FPS’yi sabitlemenin yolları mevcut.

Kullandığın GPU markası nedir? NVidia ise VSync aktifleştirebilirsin, bu FPS değerini 144’e sabitleyecektir. Bu hem ekran kartının daha az ısınmasını sağlayacak, hem de güç tüketimini azaltacaktır. FPS’yi sabitlemenin yolları mevcut.
İşlemci i7 6700 ekran kartı asus gforce gtx 1070 turbo

144 Hz'den daha az FPS alıyorsanız (örnek 80 FPS) o FPS'yi (80 FPS olarak) algılıyacaksınız.

144 Hz'den daha fazla FPS alıyorsanız (Örnek 300 FPS) 144 FPS olarak algılayacaksınız.

İşlemci i7 6700 ekran kartı asus gforce gtx 1070 turbo
Masaüstüne sağ tıklayarak NVidia denetim masasını aç, GSync bölümüne tıkla soldaki listeden, tiki işaretle ve pencere modu için etkinleştiri seçip uygula yap. Eğer yoksa yani monitörün GSync desteklemiyorsa paranı çöpe atmışsın çünkü 1070 alıp GSync desteklemeyen 144 Hz monitör seçmek biraz yetenek ister..

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı