144Hz Monitöre Geçince FPS Düştü

Discorama Music

Kilopat
Yer
Istanbul
Daha fazla  
Meslek
Dj,Arranger,Music Producer
Selamlar, bugun Samsung CHG 70 model monitorunu aldim ve DP port ile RX580 Nitro kartima bagladim. Bundan onceki monitorum Full HD 60Hz idi. O monitorde ayarlari dusuk tutup limit FPS’i kaldirdigimda ortalama 170-120 arasinda geziniyordu ayni ayarlari bu monitorde yaptigimda 110-75 arasinda geziniyor, bunun nedeni nedir?
Darbogaz desem digerinde de ayni ayarlarda yapmasi gerekmez miydi?

• Sistemim i7 3770K
  • RX580 Nitro
  • 2000MHz 16 GB RAM
  • ZX68 Gigabyte anakart
  • Bilimum SSD

Ayrica oyun acikken islemci kullanimina baktigimda ortalama yuzde 30-40'larda maksimum gezmekte. Isinmasi da cok dusuk ortalama 65-72 arasinda hem GPU hem CPU.

Bunun cozumunu bilen var midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selamlar, bugun Samsung CHG 70 model monitorunu aldim ve DP port ile RX580 Nitro kartima bagladim. Bundan onceki monitorum Full HD 60Hz idi. O monitorde ayarlari dusuk tutup limit FPS’i kaldirdigimda ortalama 170-120 arasinda geziniyordu ayni ayarlari bu monitorde yaptigimda 110-75 arasinda geziniyor, bunun nedeni nedir?
Darbogaz desem digerinde de ayni ayarlarda yapmasi gerekmez miydi?

• Sistemim i7 3770K
  • RX580 Nitro
  • 2000MHz 16 GB RAM
  • ZX68 Gigabyte anakart
  • Bilimum SSD

Ayrica oyun acikken islemci kullanimina baktigimda ortalama yuzde 30-40'larda maksimum gezmekte. Isinmasi da cok dusuk ortalama 65-72 arasinda hem GPU hem CPU.

Bunun cozumunu bilen var midir?
Çözünürlük 2K olmuş yani normal.

CHG70 1440p bir monitör anladığıma göre çözünürlük artmış doğal olarak FPS düşmüş . Sorun nerede ?

Oyun icinde zaten 1080p yapiyorum ve oyle iken zaten dusuk durumda,masaustu 2K calisiyor evet,masaustu cozunurlugunumu dusurmem gerekli anlamadim..Oyun icinde 1080p’de ayni 2K’da neredeyse aynis fps veriyor.

Pardon bu arada eksik bilgi vermisim,oyun icinde 1080P kullaniyorum ama 2K ile zaten bir farki yok performans olarak.
2K monitorde oyun icinde 1080P cekince haliyle optimizasyon sikintisi oluyor FPS dusuyor. 2K monitorde oyun icinde ayarlari 1080P ceksen bile asla 1080P monitorun verdigi degerleri saglikli olarak alamiyorsun. Monitorun 2K oyun oynatmak icin. FPS takintin varsa 1080P de kalman iyi olurdu.

Madem oyunlari 1080P de oynamak istiyorsun neden 2K alip sikayet ediyorsun?

Oyunlari 2K da oyna 60 FPS olsa yeterli. 1080P cekersen sorun yasaman normal hocam.

2K monitorde oyun icinde 1080P cekince haliyle optimizasyon sikintisi oluyor FPS dusuyor. 2K monitorde oyun icinde ayarlari 1080P ceksen bile asla 1080P monitorun verdigi degerleri saglikli olarak alamiyorsun. Monitorun 2K oyun oynatmak icin. FPS takintin varsa 1080P de kalman iyi olurdu.

Madem oyunlari 1080P de oynamak istiyorsun neden 2K alip sikayet ediyorsun?

Oyunlari 2K da oyna 60 FPS olsa yeterli. 1080P cekersen sorun yasaman normal hocam.

Sikayet etmedim zaten,sebebini sordum sadece,teorik olarak 1080P ayarlarim ile ayni sonucta ve yuzde 40 performans kaybi neden olur diye sordum.Bu kadar optimizasyon sorunu olabilecegini dusunmuyorum acikcasi,sonucta ne Blizzard oyunlari buna musade eder ne de orjinal Windows 10..Kablosal bir sikinti olabilirmi diye arastirmaktayim su an.

Sikayet etmedim zaten,sebebini sordum sadece,teorik olarak 1080P ayarlarim ile ayni sonucta ve yuzde 40 performans kaybi neden olur diye sordum.Bu kadar optimizasyon sorunu olabilecegini dusunmuyorum acikcasi,sonucta ne Blizzard oyunlari buna musade eder ne de orjinal Windows 10..Kablosal bir sikinti olabilirmi diye arastirmaktayim su an.
Madem öyle kolay gelsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı