144Hz Monitörler Kasma Hissi mi Veriyor ?

ykula

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Los Santos/Sandy Shores
Daha fazla  
Profil Kapağı
1523905101
Geçen yayında görmüştüm. Adam 135 civarı bir FPS alıyor ama bu oyun kasıyor deyip deyip durdu bütün yayın. Ben de zaten yaza doğru toplayacağım sistemde 1MS 75Hz bir monitör ile 144Hz monitör arasında kalmıştım. Cidden 144Hz kasma hissi mi yaratıyor ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hz değerinin altına düştüğün zaman bazı kareler tekrar ediyor. Bu da akıcılığı bozuyor. Tabii ki bu demek değildir ki 144 Hz monitörü gerektiğinde 60 Hz'de kullanamazsın. Tabii ki kullanabilirsin.

Kasma hissi verdiği doğru fakat bu kasma hissi genellikle 144 FPS aldığın bir oyundan sonra 60 80 FPS aldığın oyuna geçince oluyor. Alışkanlık yüzünden kasıyor hissi geliyor fakat aslında yeterince akıcı bir şekilde oynanıyor.

Kasma hissi verdiği doğru fakat bu kasma hissi genellikle 144 FPS aldığın bir oyundan sonra 60 80 FPS aldığın oyuna geçince oluyor. Alışkanlık yüzünden kasıyor hissi geliyor fakat aslında yeterince akıcı bir şekilde oynanıyor.
75 Hz <3 o zaman. Neyse beyler fazla uzadı bu konu monitörü belirledim zaten. Sağolun.

Alışkanlık ile alakası yok. Geçen hafta elime ulaştı benim 75 Hz monitörüm. Rainbow Six Siege oynarken 60 FPS civarına düştüğümde acayip bir kasma hissiyatı veriyordu. Elimde şu an bir 60 bir de 75 Hz'lik iki monitör var ve 60 FPS bir video kaydı alıp sırasıyla 60 Hz ve 75 Hz monitörlerde oynatıp baktım. 75 Hz'de ciddi anlamda kasma hissiyatı var 60 FPS görüntüde. Fakat 144 Hz monitörlerin kendi ayar ekranlarında daha düşük Hz değerlerinde kullanmaya imkan veriliyor. Genelde 60 FPS civarında oynadığın oyunda 60 Hz yaparsın çok kasma hissiyatı verdiğinde, LoL gibi oyunlarda 144 Hz yaparsın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı