144Hz ucuz monitör önerisi

TN panel olmasının dezavantajı nedir acaba pek anlamıyorum da.

Bunu öneririm.

Harika renk gamutlarına, gerçek 8 bit renk derinliğine, iyi parlaklığa ve FreeSync Premium'a sahip.

Ayrıca kontrast'ı 3500:1, standart VA'lardan bir tık yüksek.

FreeSync Premium = Düşük FPS'lerde de yırtılmayı önleyebiliyor.

Kontrast = Siyah ve beyazların nasıl göründüğünü etkiler.
FreeSync ve FreeSync Premium farklı teknolojiler mi ?

FreeSync ve FreeSync Premium farklı teknolojiler mi ?
FreeSync Premium, FreeSync'in geliştirilmiş versiyonudur.

FreeSync teknolojisi belirli bir sınırın altında FPS'lerde (Atıyorum 45, o değeri tam hatırlamıyorum) yırtılmaları önleyemez.

Premium ise LFC teknolojisi ile engelleyebilir.

TN panel olmasının dezavantajı nedir acaba pek anlamıyorum da.

Sana 3 panel tipini de özetleyeyim. IPS; en iyi renkleri alacağın paneldir, pahalıdır ve performanssızdır (oyun performansı olarak bahsediyorum genel olarak tepki süreleri fazladır 1 ms olan bazı modeller var ). VA; biraz orta şeker gibi ancak bunlar da IPS'ler kadar performanssız ancak TN panellere göre renkleri gerçekten muazzam IPS ile arasında pek fark yok ucuz IPS gibiler. TN; en perfomanslılar bunlar, arkadaşların attığı ViewSonic TN panelli olan bile çoğu IPS'den daha performanslıdır, ancak renk kalitesi pek de iyi değildir.
Monitör alırken tepki süresi olarak GTG referans almanı tavsiye ederim mprt veya VRB gibi teknolojiler FPS oyunlarında yine de gtgnin yerini tutmuyor.

2ms gtg tepki süresi var renk olarak da iyi bir IPS model.

2 Saat önce 2000TLYDI, 1ms gtg tepki süresi var en iyi IPS modeli bu fiyatlara alınabilecek, ancak sorun yaşayanlar da bir hayli fazla.

Bu tam komunist malı ucuz fiyat iyi renkler sadece mobilite yok, 4ms gtg tepki süresi var FPS oyun manyağı değilsen pek umursama.
Ayrıca monitörlerin özelliklerini detaylı olarak görebileceğin bir site

Sana 3 panel tipini de özetleyeyim. IPS; en iyi renkleri alacağın paneldir, pahalıdır ve performanssızdır (oyun performansı olarak bahsediyorum genel olarak tepki süreleri fazladır 1 ms olan bazı modeller var ). VA; biraz orta şeker gibi ancak bunlar da IPS'ler kadar performanssız ancak TN panellere göre renkleri gerçekten muazzam IPS ile arasında pek fark yok ucuz IPS gibiler. TN; en perfomanslılar bunlar, arkadaşların attığı ViewSonic TN panelli olan bile çoğu IPS'den daha performanslıdır, ancak renk kalitesi pek de iyi değildir.
Monitör alırken tepki süresi olarak GTG referans almanı tavsiye ederim mprt veya VRB gibi teknolojiler FPS oyunlarında yine de gtgnin yerini tutmuyor.

2ms gtg tepki süresi var renk olarak da iyi bir IPS model.

2 Saat önce 2000TLYDI, 1ms gtg tepki süresi var en iyi IPS modeli bu fiyatlara alınabilecek, ancak sorun yaşayanlar da bir hayli fazla.

Bu tam komunist malı ucuz fiyat iyi renkler sadece mobilite yok, 4ms gtg tepki süresi var FPS oyun manyağı değilsen pek umursama.
Ayrıca monitörlerin özelliklerini detaylı olarak görebileceğin bir site
Hocam FPS oynamıyorum. yani ms çok mühim değil. renkler daha önemli.
Tavsiyeleriniz için minnettarım. Burdan TN panelden uzak durmalıyım ı çıkardım doğru muyum :D

sağdaki model
soldaki laptop
Dikkatini çekerim sağdaki VA bir panel soldaki de Laptop paneli arada fark var yani her yönden ips alıyor yarışı , tabiki çok iyi tn paneller de var ancak onlar iyi sıfatını çok iyi birer espor monitörü olarak alıyor ipsler ile zaten renk konusunda yarışmaya çalışmıyorlar .FPS oynamıyorsan o attığım asus modeli incele hatta sana bir videosunu atayım
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Sağdaki model.
Soldaki laptop.
Dikkatini çekerim sağdaki VA bir panel soldaki de laptop paneli arada fark var yani her yönden IPS alıyor yarışı, tabii ki çok iyi TN paneller de var ancak onlar iyi sıfatını çok iyi birer espor monitörü olarak alıyor IPS'ler ile zaten renk konusunda yarışmaya çalışmıyorlar. FPS oynamıyorsan o attığım ASUS modeli incele hatta sana bir videosunu atayım.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İngilizcen yoksa şu adamın dediklerinin özeti şu sanki IPS bir Gaming monitör ama paneli çıkarıp ofis monitörlerinin kasasına koymuşlar gibi, bu mutluluk verici çünkü çoğu kullanıcı verdiği paranın kasa ve malzeme kalitesinden ziyade elektronik bileşenlere ve panele gitmesini ister, bir ara da FreeSync ne kadar sorunsuz olduğunu söylüyor bu fiyat segmentindeki Çin markalarına kıyasla.

Dosya Ekleri

• IMG_20201102_143403.jpg
    IMG_20201102_143403.jpg
    252,4 KB · Görüntüleme: 30

Yeni konular

Geri
Yukarı