TN Panel alınmaz mı?

Bir nevi oyundaki kıcılık için TN panel ama görsellik için IPS panel yani.
Artık TN paneller IPS panele, IPS paneller de TN panele giderek yaklaşıyor. Kaliteli bir IPS panel alarak da akıcı oyun oynanabiliyor. Tam tersi TN panel içinde geçerli. Günümüzde ki paneller eskiye göre daha da gelişmiş durumda. Son tercih kullanıcının. :)

Ms pek önemli değil aslında. Ben yıllardır 7 ms monitörde oynuyormuşum farkında değilim. Farketmiyor yani. En yakın zamanda 4 ms bir monitör alacağım.

Bu devirde artık bütçe sıkıntısı yoksa tn panel alınmaz va paneller her türlü öne geçti örnek
samsung cfg70
1ms hızı 144 hz tazeleme hızı ve muhteşem renkleriyle kavisli mükemmel oyuncu monitörü

Bu gösterdiğin model sanırım VA panel olması lazım. Ama 27 inch boyuta alışkınım ben. 27 inch ve G-SYNC olsa harika olurdu gerçekten. Ama işte TN panel alınmaz lafına takılıyorum ben. Nasıl o zaman 3000-4000 TL bandında TN monitörler var ve alınıyor onu anlamıyorum.

Bende çok arada kalmıştım TN panelli laptop aldım. Arkadaşımın IPS panel laptopu var. Onunkini gördükçe pişman oluyorum. Şimdi yollayıp IPS yaptıracağım paneli.

Bu gösterdiğin model sanırım VA panel olması lazım. Ama 27 inch boyuta alışkınım ben. 27 inch ve G-SYNC olsa harika olurdu gerçekten. Ama işte TN panel alınmaz lafına takılıyorum ben. Nasıl o zaman 3000-4000 TL bandında TN monitörler var ve alınıyor onu anlamıyorum.

Bir espirisi kalmadı tn panellerin eskiden hızlı diye çamur gibi görüntüsü olan tn paneller mecburen tercih edilirdi ama artık va paneller tn panellerin hızına yetiştiği için gereksiz kaldılar.

Ben AOC G2260VWQ6 kullanıyorum açıkcası beni görüş açısı çok şaşırttı ve tatmin etti, eski TN Paneller ile alakası bile yok.

Konuyu gördükten sonra kendi kullandığım ve kalitesinden memnun olduğum monitörün panel tipi neymiş diye baktım. TN panelmiş.

VA panel ya da IPS paneller daha kaliteli olabilir ona lafım yok fakat ''TN çöptür'' demek de aşırı iddialı bir yaklaşım. Abartıyı seven çok teknoloji tutkunu velet var ortalıkta.

Bütçenin el verdiği ve beğendiğin monitör TN ise gönül rahatlığıyla alabilirsin dostum. Ben kendi monitörümü almadan önce kullanıcı yorumlarına ve inceleme videolarına bakıp aldım. Bu şekilde değerlendir olayı pişman olmazsın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı