14700KF sistemde Twitch ve YouTube'da donmalar yaşanıyor

Divebomb2

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Download hızım 60 MB, upload hızım 10 MB. Yani hız değerlerimde bir sorun yok.

Buna rağmen 2-3 gündür Twitch ve YouTube'da düşük çözünürlük ile bile zorlanarak izliyorum. Sürekli kasma ve donma sorunu yaşıyorum. Çile haline gelmeye başladı. Superonline kullanıyorum ve ilk defa böyle bir şey yaşadım normalde memnunum.

Donanım anlamında sorun olacak bir durum değil. 14700KF ve 4080 sahibiyim. Başka tarayıcı ve telefon üzerinden de aynı sorunu yaşıyorum.

Merak edenler için League of Legends'ta 4 ms alıyorum. Yani sadece tarayıcı üzerinden video izlerken problem var.

Sebebini bilenlerin önerilerine açığım.

Benim de internetim Download 5 MB, Upload 1 - 2 MB. Ekran Kartım RTX 2060, işlemcim i7 6700k. Her ne sorunsa İntenet kaynaklı bir sorun değil. Yazılımsal olabilir, DDU ile Ekran Kartı sürücünü kaldırıp geri yenisini yüklemeyi dene. Olmazsa Windows'a Format at derim.

Benzer bir durumu 3 gündür Twitch ve kick için yaşıyorum. Superonline 100Mbit'te hem PC hem de mobilde sorun oluyor. Başka bir başlıkta benzer sorun yaşayan bir arkadaşın daha güncel paylaşımı bulunuyor: Twitch yayınları izlerken donuyor

Sorunum çok basit bir şekilde çözüldü. Modemi kapatıp kondansatörlerin tamamen boş olduğunu düşünene kadar (1-2 dk) bekledim. Yeniden açtığımda sorun çözüldü.

Yeni konular

Geri
Yukarı