14700KF ve 4070 Ti sistem için öneri

Ben secimimi Gskill tridentz Z5 RGB F5-6400J3239g16gx2 TZ5RK MODELİNDE KULLANDİM 6400mhz cl32
Gskill yuksek frekanslara dayanikli oc profili yuksek ramler uretmekte

Ben secimimi Gskill tridentz Z5 RGB F5-6400J3239g16gx2 TZ5RK MODELİNDE KULLANDİM 6400mhz cl32
Gskill yuksek frekanslara dayanikli oc profili yuksek ramler uretmekte
Bu model de alternatif olarak düşünülebilirmiş tavsiye için teşekkürler

Yukarıdaki gibi bir sistem topladım.
14700KF
Asus Tuf Gaming Z790 Plus wifi DDR5 modeli Fakat bios 1205'den düşük model olduğundan dolayı sistem açılmıyor. Hata ledlerinde VGA bulamadığını ilettiği için (KF işlemci) ekran da gelmemektedir. Bios flash butonu olmadığından Fat32 içerisine attığım biosu da güncelleyemiyorum. Nasıl bir aksiyon almalıyım bulamadım.
hocam merhaba, bende bu sistemi topladım ram ile işlemcim gelecek. Aynı sorunu yaşayacağım muhtemelen fakat benim işlemcim 14700K . Sorunu çözebildiniz mi ? muhtemelen anakart 12. ve 13.nesil destekli olduğu için bende de aynı sorun olacak. Çözebildiyseniz nasıl bir yol izlemem gerekli aydınlatırsanız sevinirim.

Son düzenleme:
Bu model de alternatif olarak düşünülebilirmiş tavsiye için teşekkürler

hocam merhaba, bende bu sistemi topladım ram ile işlemcim gelecek. Aynı sorunu yaşayacağım muhtemelen fakat benim işlemcim 14700K . Sorunu çözebildiniz mi ? muhtemelen anakart 12. ve 13.nesil destekli olduğu için bende de aynı sorun olacak. Çözebildiyseniz nasıl bir yol izlemem gerekli aydınlatırsanız sevinirim.
Ben servispoint asus yetkili servisine yolladim bios guncelleyerek geri gonderdiler şuan sistem canavar. Yakininda varsa 11 yada 12 nesil islemci kullanan gecici olarak alip bios surumunu 1402 en guncel surume getirerek servis isinden kurtulabilirsin.
Her nekadar tasrif etmesemde reddit te bir kullanici Amazon dan 12. Nesil islemci satin alip biosu guncelleyerek iade islemi gerçeklestirmiş. Ek bilgi.

Ben servispoint asus yetkili servisine yolladim bios guncelleyerek geri gonderdiler şuan sistem canavar. Yakininda varsa 11 yada 12 nesil islemci kullanan gecici olarak alip bios surumunu 1402 en guncel surume getirerek servis isinden kurtulabilirsin.
Her nekadar tasrif etmesemde reddit te bir kullanici Amazon dan 12. Nesil islemci satin alip biosu guncelleyerek iade islemi gerçeklestirmiş. Ek bilgi.
Anladım, teşekkür ederim . bende bu durum dışında bir yol aradım fakat yok gerçekten. siz kargo ile mi gönderdiniz, ve kaç gün sürdü acaba ? hızlı mı ilerliyor süreç

Anladım, teşekkür ederim . bende bu durum dışında bir yol aradım fakat yok gerçekten. siz kargo ile mi gönderdiniz, ve kaç gün sürdü acaba ? hızlı mı ilerliyor süreç
Kargo ile gonderdim İstanbul içinde yaşıyorum pazartesi verdim perşembe geri geldi. Ben 3 gün hatali bilgilendirme yuzunden bekledim. Ups kargo gonderi numarasini aldiktan sonra ups’e hemen kurye cagirma talebi açın zira asus’un yaptiğı istekler ups e otomatik düşmüyor. Sizde boşuna beklemeyin

Merhaba, Sistemi dün gece itibari ile kurdum. Şuanda yeni sistem üzerinden yazıyorum. Bir sorun ile karşılaştım ilk defa. Sistemde şuanda sadece SSD takılı ve windows kurulu. Fakat sistem yeniden başlattığımda yada kapatıp tekrar açtığımda windows açılmıyor. power düğmesinden kapatıp tekrar açınca f1 e basıp devam et dedikten sonra bios menüsünden f8 ile boot managerden SSD yi seçince windows açılıyor nedeni ne olabilir ?

Merhaba, Sistemi dün gece itibari ile kurdum. Şuanda yeni sistem üzerinden yazıyorum. Bir sorun ile karşılaştım ilk defa. Sistemde şuanda sadece SSD takılı ve windows kurulu. Fakat sistem yeniden başlattığımda yada kapatıp tekrar açtığımda windows açılmıyor. power düğmesinden kapatıp tekrar açınca f1 e basıp devam et dedikten sonra bios menüsünden f8 ile boot managerden SSD yi seçince windows açılıyor nedeni ne olabilir ?
Windows’u bu sistem uzerinde mi kurdunuz ?
Uefi kurulumu yapilmamis olabilir yada disk biçiminiz gtp değil mbr dir bunu kontrol edebilirsiniz. Yeni sistemler için gtp ve uefi hem performans icin hemde boot hizi icin onemli kistaslardir.
Birde bios ekraninin resmini ekleyebilirmisiniz.
Bios’a girdikten sonra F7 ile advanted moda geçip boot sekmesinde default olarak windows boot os secili oldugunu gozlemleyin değilse duzelterek F10 ile kayit ederek devam edin

Evet bu sistem üzerinde kurulum yaptım. görselleeri paylaşıyorum. Disk biçimi gtp .

Asus teknik destek tarafını aradım, Secure boot açıksa kapatmamı kapalıysa açmamı söylediler. oradan windows uefi seçerek devam ettim fakat sorun hala devam ediyor.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-11-23 at 12.12.18 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-11-23 at 12.12.18 (1).jpeg
    157,5 KB · Görüntüleme: 25
  • WhatsApp Image 2023-11-23 at 12.12.18.jpeg
    WhatsApp Image 2023-11-23 at 12.12.18.jpeg
    135,9 KB · Görüntüleme: 21
  • WhatsApp Image 2023-11-23 at 12.44.24.jpeg
    WhatsApp Image 2023-11-23 at 12.44.24.jpeg
    156,4 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:

Yeni konular