14700KF ve 4070 Ti sistem için öneri

Zaten farkli boot olabilecegi bir cihazda yok pc de mecbur onun uzerinden boot olmali ilginç gerçekten ben biosa bile giremiyorum guvenli modda acmam lazim bios icin

Evet sorunu çözdüm, Asus yetkili servisine güvendiğim için hiç denememiştim ama, bios'u tekrar kendim güncelledim ve sorun çözüldü.

Evet sorunu çözdüm, Asus yetkili servisine güvendiğim için hiç denememiştim ama, bios'u tekrar kendim güncelledim ve sorun çözüldü.
Geçmiş olsun sorunu çözmüş olmana sevindim

Bu arada ramimi daha onceki mesajlarda yazmiştim modüller arasi isi farki oldugunu farketti. Slot degissemde ayni ram digerinden 35 bazen 40 derece daha sicak calisiyordu ve dun iflas etti. Uretim hatasi kaynakli olabilecegini dusunuyorum satici ile iletisime gectim cevap bekliyorum.

Ben secimimi G.Skill Trident Z Z5 RGB F5-6400J3239g16gx2 TZ5rk modelinde kullandim 6400MHz CL32.
G.Skill yuksek frekanslara dayanikli OC profili yuksek RAM'ler uretmekte.

Bende sistem topluyorum da anakartim MSI B650 Carbon Wi-Fi, islemcim 7800x3D. Bu RAM'ler uyumlu calisir mi acaba bilginiz var mı?

Anakartin sitesinden de bulamadim destekledigi RAM'leri. Tekrar bakayim teşekkür ederim.

@H2oxygen hocam selam, sistemle ilgili son bir şey soracağım yani umarım hep sorular çıkıyor :D. Kasa olarak sende CM TD500 mesh V2 mi aldın acaba? Sorum şu olacak, kasanın arkasında kablolamaları hazır şekilde geliyor anakarta takılacaklar hariç. Kasanın üstünde bulunan reset tuşunu RGB Switch olarak değiştirmişler. Benim ne reset ne Switch olarak çalışıyor. Sanırım bir kablolamada hata yaptım hangisi olabilir bulamadım. Tahminim Cooler Master bir kontrolcü kutusu var. ordan olabilir ama yapamadım. Yardımlarınızı bekliyorum :D

@H2oxygen hocam selam, sistemle ilgili son bir şey soracağım yani umarım hep sorular çıkıyor :D. Kasa olarak sende CM TD500 mesh V2 mi aldın acaba? Sorum şu olacak, kasanın arkasında kablolamaları hazır şekilde geliyor anakarta takılacaklar hariç. Kasanın üstünde bulunan reset tuşunu RGB Switch olarak değiştirmişler. Benim ne reset ne Switch olarak çalışıyor. Sanırım bir kablolamada hata yaptım hangisi olabilir bulamadım. Tahminim Cooler Master bir kontrolcü kutusu var. ordan olabilir ama yapamadım. Yardımlarınızı bekliyorum :D
Bende mevcut kasa vardi kullanmaya devam ettim H500p mesh var

Bende mevcut kasa vardi kullanmaya devam ettim H500p mesh var
Tamamdır onu başka bir arkadaştan hallediyorum. bende sizin önerinizdeki ramleri almıştım 6400Mhz . Ram ayarlarınız nasıl biosta . Sanırım önceden yaşadığım görüntü sorunu ramlerle ilgiliymiş. 6400Mhz olarak ayarlayınca görüntü gelmiyor.

Tamamdır onu başka bir arkadaştan hallediyorum. bende sizin önerinizdeki ramleri almıştım 6400Mhz . Ram ayarlarınız nasıl biosta . Sanırım önceden yaşadığım görüntü sorunu ramlerle ilgiliymiş. 6400Mhz olarak ayarlayınca görüntü gelmiyor.
Suan 6400 kullaniyorsunuz değil mi?
Önceki sorun bios ile ilgili. Ram’i ilk pc ye taktiginizda goruntu aldiniz mi ki xmp profili açtınız?

Geri
Yukarı