14900KS stabil çalışırken ısı artıyor

Kısacası işlemcide sorun olma ihtimali yoktur değil mi? 30 dk 1 sast gibi bir kullanımda stabil 50 60 dereceden bir anda 10 15 derece sıcaklık artışı gösterme gibi bir durum söz konusu olabiliyor mu?

Kısacası işlemcide sorun olma ihtimali yoktur değil mi? 30 dk 1 sast gibi bir kullanımda stabil 50 60 dereceden bir anda 10 15 derece sıcaklık artışı gösterme gibi bir durum söz konusu olabiliyor mu?

Ondan da emin olamayız. Yerinizde olsam işlemcimi garantiye verirdim çünkü ben başka bir işlemcide buna benzer bir sorunu yaşadım işlemci değiştirince düzeldi.

Fotoğraflardan tam anlayamasam bile normalden biraz daha fazla eğik gibi duruyor pinler.

Bu kadarı ile karşılaşmadım desem yalan olmaz 😃
Evet bendekiler direk yatay geçiş yapti. Zaten bu olayda pc açılışında anakart cpu ışığı yakıyordu. O sebeple direk soğutucuyu çıkarınca işlemcide geldi o vakit dedim gitti. Ama tekrar taktık baktım çalışıyor, ona hayret ettim

Ondan da emin olamayız. Yerinizde olsam işlemcimi garantiye verirdim çünkü ben başka bir işlemcide buna benzer bir sorunu yaşadım işlemci değiştirince düzeldi.
Ne kadar bir süreci oluyor işlemcinin değişimi . Birde bu sorunu rdr2 de gördüm bir tek. Başka bir şeylede test etmeye çalışıyorum ama onlar fazla güç çekmiyor

Önce bi yeni anakart alayim ben bakarim gene ayni devam ediyorsa yollayayım garantiye

1 kaç saatlik bir yüke bindirdim 60 65 derece arası çalışırken gene bir yükselişe çıktı

Dosya Ekleri

• İŞLEMCİ.png
    İŞLEMCİ.png
    906,5 KB · Görüntüleme: 3
Son düzenleme:

Geri
Yukarı