15.000 - 20.000 TL'ye mühendislik için laptop önerisi

Bütçe
15.000 - 20.000 TL
Evet farkları yokmuş. N11'den hiç alışveriş yapmadım ama sıkıntı olmaz sanırım.

Bu arada ne oldugunu bilmeidm ama forumda cokca adini duydugum Nays karta da bir bakin
Sanirim bunu kullanirsaniz 250TL daha tasarruf edebilirmissiniz.

@YusufYlmz
Bu basik altindaki yorumlari okuyun Lenovo, HP, Casper gibi bazi modellerden bahsetmisler, sogutma performansi hakkinda birbirleri ile tartsimislar. Belki bir fikir sahibi olmaniza yardimci olur.

Son düzenleme:
Hocam ben anlamıyorum, hangi konuya girsem, konuyu açan kişinin alınır mı? Dediği PC kötüleniyor. Ne alacağımı şaşırdım bir forum da en iyisi olan bilgisayar diğerinde dalga konusu olmuş. Gerçekten denemeden almak çok zor iş.

Hocam ben anlamıyorum, hangi konuya girsem, konuyu açan kişinin alınır mı? Dediği PC kötüleniyor. Ne alacağımı şaşırdım bir forum da en iyisi olan bilgisayar diğerinde dalga konusu olmuş. Gerçekten denemeden almak çok zor iş.

Evet maalesef ağzı olan konusuyor. Kim uzman kim degil anlamak icin her zaman "neden bu, rakiplerinden ne gibi özellikleri farkli, ayrıntılı aciklayabilir misiniz?" diye sorarak bilgilerini sinamamiz gerekiyor. Bir diger yontem de yorum yapanin profiline girip mesajlarini okumak. Eger karşılaştırmalı teknik analiz mesajları varsa en azindan sözlerine güvenmeniz icin bir temel olabiliyor.

Zaten zamaninda hep boyle forumlarda su sistem nasıl sorusuna AA sen ne etmişsin onu degil sunu alsaydın, parana yazık et misin gibi yorumlardan ilkininip hazir sistem almadım. Laptop ve oyun konsolu almıştım. Yillar sonra bos vaktimde kendim araştırdım, öğrendim, analiz ettim ve bir ürün aldim.
If you want something done right, do it yourself.

Evet maalesef ağzı olan konusuyor. Kim uzman kim degil anlamak icin her zaman "neden bu, rakiplerinden ne gibi özellikleri farkli, ayrıntılı aciklayabilir misiniz?" diye sorarak bilgilerini sinamamiz gerekiyor. Bir diger yontem de yorum yapanin profiline girip mesajlarini okumak. Eger karşılaştırmalı teknik analiz mesajları varsa en azindan sözlerine güvenmeniz icin bir temel olabiliyor.

Zaten zamaninda hep boyle forumlarda su sistem nasıl sorusuna AA sen ne etmişsin onu degil sunu alsaydın, parana yazık et misin gibi yorumlardan ilkininip hazir sistem almadım. Laptop ve oyun konsolu almıştım. Yillar sonra bos vaktimde kendim araştırdım, öğrendim, analiz ettim ve bir ürün aldim.
If you want something done right, do it yourself.
Valla tebrikler hocam, iyi sabretmişsiniz. Sizin attığınız Asus Rog Strix hoşuma gitti aslında ama hiç bir yerde stok yok. Yazılımbudur sitesinden alışveriş yaptınız mı daha önce? İlk defa duyuyorum.

Sizin attığınız ASUS ROG STRIX hoşuma gitti aslında ama hiçbir yerde stok yok. Yazılımbudur sitesinden alışveriş yaptınız mı daha önce? İlk defa duyuyorum.

O ürünü ben paylaşmadim, başka birisi paylaştı. Hayir yazilimbudur sitesinden daha once hiç alisveris yapmadim, duymadım da. Ama yakin fiyatlara 3050 alternatifleri varken 1650 ekran kartına kıyasla daha iyi degil midir?

O ürünü ben paylaşmadim, başka birisi paylaştı. Hayir yazilimbudur sitesinden daha once hiç alisveris yapmadim, duymadım da. Ama yakin fiyatlara 3050 alternatifleri varken 1650 ekran kartına kıyasla daha iyi degil midir?
Ha pardon yanlış görmüşüm. Evet 3050 çok daha iyi ancak biraz araştırdım ve Rog Strix modellerinin çok daha kaliteli olduğunu gördüm. Dediğim gibi soğutmasının iyi olması ve uzun ömürlü olması önemli benim için. Tuf modellerinde ısınma sorunu olduğunu okudum bir kaç yerde.

Bunda 3050 var ancak sizin attığınızla da neredeyse 10k fiyat farkı var. Bu farkı ödemeye değer mi?

ASUS ROG STRIX G513IH-HN002​

Bu modeli alacağım sanırım 2. el (yeni ve garantisi mevcut) Bütçeyi biraz kısmak zorunda kaldım 18-19k üstüne çıkamayacağım. Bu attığım 18.000 TL. Ryzen 7 4800H işlemciye ve 1650 ekran kartına sahip. 1650 biraz eski bir kart olabilir ama testleri izleyince bana yeterli geldi. Özellikle ROG STRIX modellere bakıyorum sıkıntı yaşamamak için. Bu paraya alınır mı sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı