15.000-25.000 TL'ye tablet önerisi

OOlcay

Hectopat
Yer
Under 6 feet of dirt
Daha fazla  
Mühendislik öğrencisiyim ve ders çalışmak için bir tabletin çok kolaylık sağlayacağını düşünüyorum. Genelde kendim not çıkarmak ve hocaların verdiği PDF'ler üzerine not almak için kullanacağım. Aynı zamanda çizim dersleri de almak istiyorum. Bu konularda işime yarayabilecek öneriler yapabilir misiniz?

iPadin eline su dökemezsiniz bu konuda.

IPad'in eline su dökemezsiniz bu konuda.

iPad uygulamaları çok pahalı olduğu için ilk tercih olarak düşünmüyorum ama yine de tercihler arasında var.

S9+ biraz bütçemi aşıyor hocam ekstra alacağım aksesuarlarla birlikte. Acaba düz S9 veya S9 FE ile arasındaki farklar nelerdir?

Sizce aradaki fiyat farkına değer mi? Oyunlar gibi ağır uygulamarla kullanmayacağım. Ders dışındaki kullanım amacım film, dizi vs. izlemek olur.
Hocam bende S8+ var. Bende genelde ders için kullanıyorum. Arkadaşımda da S7fe var, kütüphanede onun ekranına baktığım zaman başıma ağrı giriyor. Ekran çok fark ediyor. Oyun oynamam gerek yok işlemci için o kadar para vermeye diyorsunuz(hakılık payınız var), ama yıllar yıllar sonra o tablet hala çalışıyorsa işlemci güçlü olduğu içindir. Kablolu Dex var bide, kullanır mısınız bilmiyorum ama büyük nimet. Elinizdeki parayı ben kazanmıyorum. Oturduğumuz yerden şunu bunu alın demek haddime değil ama ömürlük cihaz almış olursunuz.

Hocam bende S8+ var. Bende genelde ders için kullanıyorum. Arkadaşımda da s7FE var, kütüphanede onun ekranına baktığım zaman başıma ağrı giriyor. Ekran çok fark ediyor. Oyun oynamam gerek yok işlemci için o kadar para vermeye diyorsunuz(hakılık payınız var), ama yıllar yıllar sonra o tablet hala çalışıyorsa işlemci güçlü olduğu içindir. Kablolu DeX var bir de, kullanır mısınız bilmiyorum ama büyük nimet. Elinizdeki parayı ben kazanmıyorum. Oturduğumuz yerden şunu bunu alın demek haddime değil ama ömürlük cihaz almış olursunuz.

Cevap için teşekkür ederim hocam. Ekran konusunda haklı olduğunuzu düşünüyorum ama AMOLED ekranda da bir süre sonra yanma ve şarjın hızlı bitmesi gibi problemler oluştuğunu duydum. Yine de S9 almayı düşünüyorum. Bugün kararımı verip gidip alacağım.

S9+ kullanıyorum mağazada inceleme fırsatım oldu S9 ile S9 Plus arasında kalmıştım bu kadar para verdikten sonra daha küçük ekran almak istemedim S9 bana küçük geldi S9 Plus'u tercih ettim sizde bakıp karar verebilirsiniz.

AMOLED ekranda da bir süre sonra yanma ve şarjın hızlı bitmesi gibi problemler oluştuğunu duydum.

Yanma konusuna bir şey diyemem, yanarsa garantide değiştirirsiniz. Benim tabletimde ekran süreleri bu şekilde. Genelde ekranı 2-3 uygulamaya bölerek kullanıyorum. Pili dışında memnunum. Pilini de powerbank ile çözdüm.
Screenshot_20240330_143149_Device care.pngScreenshot_20240330_143157_Device care.pngScreenshot_20240330_143241_Device care.pngScreenshot_20240330_143252_Device care.pngScreenshot_20240330_143258_Device care.pngScreenshot_20240330_143311_Device care.pngScreenshot_20240330_143319_Device care.png

S9+ kullanıyorum mağazada inceleme fırsatım oldu S9 ile S9 Plus arasında kalmıştım bu kadar para verdikten sonra daha küçük ekran almak istemedim S9 bana küçük geldi S9 Plus'u tercih ettim sizde bakıp karar verebilirsiniz.

Bazen küçük ekran daha avantajlı oluyor. Büyük ekran sıkıntı çıkartabiliyor ama kullanması çok zevkli.

Geri
Yukarı