15.000 TL Ekran Kartı Önerisi

oWoom

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

Geçen sene sistem topladım ekran kartsız şekilde. Elimde eski kasamdan kalma RX 570 var şu an onunla idare ediyorum. 15-16K bir bütçeyle ekran kartı almak istiyorum. Şu an kullandığım monitörüm 1080p ama 2K'ya geçmeyi düşünüyorum. Bu sebeple hem 1080P'de hem de 2K'da sorun yaşatmayacak bir ekran kartı alma planım var. MSI Gaming X Trio RTX 3060 Ti modelini almayı planlıyorum fakat bu fiyat aralığında 3070 Ti bulabilirsem onu da değerlendirmek isterim. 3070 Ti olarak da Amazon Japonya üzerinden MSI Suprim X 3070 Ti modeli şu an 16.500 seviyelerine denk geliyor sanırım. Ama garanti olmayacak olması düşündürüyor. Bu sebeple TR'den 15k verip 3060 Ti mı almak mantıklı olur, yoksa Amazon Japonya üzerinden 3070 Ti mı?

Genelde sistemde bütünlük olması açısından MSI tercih ettim. Bu sebeple ekran kartında da MSI düşünüyorum. Yine de çok cazip bir fiyatta olması durumunda farklı markaları da değerlendirebilirim.

Sistem:

Anakart: MSI MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi
İşlemci: AMD Ryzen 5 5600X
RAM: G.Skill Trident Z Neo RGB 16 GB (2x8) 3600 MHz CL16
M.2 SSD: Samsung 1 TB 970 EVO Plus + Samsung 500 GB 970 EVO Plus
PSU: XPG Core Reactor 750W 80 Plus Gold
Sıvı Soğutma: MSI MAG CoreLiquid 240R
Kasa: MSI MAG Forge 100R ARGB

Güncel Ekran Kartı: MSI Radeon RX 570 Armor 4G OC 4 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
15k civarında fiyatla MSI seti bozmadan bu ekran kartını alabilirsiniz:

Türkiye'de maalesef 3070'e bu fiyat aralığında geçilmiyor.
Eğer ki MSI olması şart değil diyorsanız size önerim bu olur:

Hocam DLSS sebebiyle NVIDIA almayı düşünüyorum. Bu arada ben de gördüm attığın 3060Ti ekran kartını ama yurtdışından 3070Ti Suprim X mi alsam kararsız kaldım.

Tabi alabiliyorsan en iyi kartı almanda fayda var. Sonuçda yıllarca kullanacaksın.
Bende bunu satıyorum ilgilenirsen;
Amazon üzerinden mi aldınız hocam ürünü? MSI/ASUS/GIGABYTE dışında bir marka almayı düşünmüyorum hatta önceliğim MSI ama amazon üzerinden aldıysanız prosedürü merak ediyorum. Ekranda görünen fiyata ek bir ücret çıkıyor mu?

Hocam DLSS sebebiyle NVIDIA almayı düşünüyorum. Bu arada ben de gördüm attığın 3060Ti ekran kartını ama yurtdışından 3070Ti Suprim X mi alsam kararsız kaldım.

Amazon üzerinden mi aldınız hocam ürünü? MSI/ASUS/GIGABYTE dışında bir marka almayı düşünmüyorum hatta önceliğim MSI ama amazon üzerinden aldıysanız prosedürü merak ediyorum. Ekranda görünen fiyata ek bir ücret çıkıyor mu?
Yok hocam son ekranda vergileri vs gösteriyor, başka ücret ödemessin.

6700XT daha mantıklı.

Sisteminiz çok güzel. 3070 çok iyi gider o sisteme. Ama fiyatlar tekrardan yükselişe geçmeye başlıyor gibi. Bu yüzden hızlıca 3070 kovalayın denk getiremezseniz 3060 Ti alabilirsiniz. Hızlı olmakta fayda var.

6700XT daha mantıklı.
DLSS özelliğinden dolayı NVIDIA düşünüyorum hocam.

Sisteminiz çok güzel. 3070 çok iyi gider o sisteme. Ama fiyatlar tekrardan yükselişe geçmeye başlıyor gibi. Bu yüzden hızlıca 3070 kovalayın denk getiremezseniz 3060 Ti alabilirsiniz. Hızlı olmakta fayda var.
Hocam teşekkür ederim. 15k'ya TR garantili MSI Gaming X Trio 3060 Ti mı yoksa Amazon Japonya üzerinden MSI Suprim X 3070 Ti mı sizce?

Yeni konular

Geri
Yukarı