15.000 TL Gaming sistem toplama

Monitör dahil mi değil mi anlayamadım. Neden illaki 240 Hz bir de? 144 Hz alıp 2K çözünürlüklü bir monitör bulunabilir diye düşünüyorum. Hem bu bütçedeki bir sistem için kesinlikle 2K monitör alınmalı bence.

Monitör dahil mi değil mi anlayamadım. Neden illaki 240 Hz bir de? 144 Hz alıp 2K çözünürlüklü bir monitör bulunabilir diye düşünüyorum. Hem bu bütçedeki bir sistem için kesinlikle 2K monitör alınmalı bence.
rekabetçi oyunlar oynadığım için 240 Hz daha mantıklı geliyor bir de monitör dahil değil

Anladım. O halde aşağıdaki sistemi öneririm:

Toplam 14.919 TL yapıyor. 4K'de bile harika performans verecektir. Fakat asıl tavsiyem beklemeniz. AMD 4. nesil ve RTX 3000 serisi ile çok daha iyi bir sistem kurulabilir.

Toplam 14.919 TL yapıyor. 4K'de bile harika performans verecektir. Fakat asıl tavsiyem beklemeniz. AMD 4. nesil ve RTX 3000 serisi ile çok daha iyi bir sistem kurulabilir.
Teşekkür ederim sizin tavsiyenizi göz önüne aldım TUF Gaming VG27BQ ve böyle bir monitör buldum 2K 165 Hz sizce bu sistem ile 2K da CS, PUBG gibi oyunlarda 165 FPS üzerine çıkabilir mi?

PUBG'de 2K Ultra ayarlarda 100-120 FPS arası gidip geliyor. Ayarları Ultra yerine High/Medium yaparak 200 civarına çıkılır diye düşünüyorum. CS:GO testi bulamadım fakat PUBG'de böyle performans veriyorsa CS:GO'da da çok iyi performans verecektir.

Ne zaman gelir bu yeni nesil işlemci ve anakartlar eylülde ülkemizde görür müyüz?

rekabetçi oyunlar oynadığım için 240 Hz daha mantıklı geliyor bir de monitör dahil değil
Bence rekabetçi oyunlar oynasanız dahi bence 144 Hz 2K bir monitör almanız işinize yarar çünkü 15000 TL'ye 1080p bir sistem dizmek çok saçma bir davranış olur bence. Ve ayrıca bahsettiğiniz 240 Hz monitör bir ev kullanıcısına gerekli değil diye düşünüyorum, tabii eğer FPL ya da E-Spor ile uğraşmıyorsanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı