15.000 TL sistem toplama

Bütçe
15000-18000

Aregexxc

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle iyi akşamlar, ben kendimce bir sistem topladım bu sistem şu şekilde:
Gigabyte B550M Aorus Elite AMD AM4 DDR4 Micro ATX anakart.
AMD Ryzen 5 5600 altı çekirdek 3.50 GHz kutulu işlemci.
XFX Speedster SWFT 309 RX 6700 Core RX.
G.Skill Ripjaws V 8 GB 3600MHz DDR4 RAM(2 adet)
Vento VG15FE 4x120mm RGB fan ATX Gaming kasa(kasa hakkında bir bilgim yok)
FSP Hyper k 600 600W 80+ Power Supply.
MLD 500GB M300 NVMe okuma 3300 MB-yazma 3100 MB M.2 SSD.

Bunlar benim seçtiğim modeller tüm önerilere açığım. Bütçem 15 bin ama çok ufak arışlar yapabilirim ve bu sistem beni 5-6 sene götürür mü? Parçaların kronik sorunları var mı? Kaliteleri nedir gibi birçok sorum var, ilk sistemim olacak nasip olursa yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Monitör için de bütçem 3500TL(15 binin içinde değil)
Klavye önerisine de açığım.

Klavye için ayrı konu açmanız daha iyi olur.

hocam öncelikle tavsiyeniz için teşekkür ederim anakart açısından biraz şüpheliyim bir sorun çıkarır mı? birde ramler 3200 mhz ne kadar fps fark eder yükseltmelerde 3600 mhz için 500 tl daha vermem gerekiyor

hocam öncelikle tavsiyeniz için teşekkür ederim anakart açısından biraz şüpheliyim bir sorun çıkarır mı? birde ramler 3200 mhz ne kadar fps fark eder yükseltmelerde 3600 mhz için 500 tl daha vermem gerekiyor
Anakart gayet iyi neden şüphelisiniz ki,3600 MHz yapmaya gerek yok 500 TL ye değmez,onun yerine SSD 1 TB yapılarak alınabilir.

Anakart gayet iyi neden şüphelisiniz ki, 3600 MHz yapmaya gerek yok 500 TL'ye değmez, onun yerine SSD 1 TB yapılarak alınabilir.

Anakart konusunda bir akrabamız söylemişti PC işiyle uğraşıyor ne kadar güveniyorum orası muamma fakat B550'nin altına inme demişti anakartın iyi olması bize ne kazandırır bilmiyorum. Hocam gerçekten yardımınız için teşekkür ederim ama bu işte iyi olduğunu düşündüğünüz başka birini etiketleyebilir misiniz konuya sonuç olarak az bir para değil ve 2. bir görüşün olması iyi olabilir.

Anakart konusunda bir akrabamız söylemişti PC işiyle uğraşıyor ne kadar güveniyorum orası muamma fakat B550'nin altına inme demişti anakartın iyi olması bize ne kazandırır bilmiyorum. Hocam gerçekten yardımınız için teşekkür ederim ama bu işte iyi olduğunu düşündüğünüz başka birini etiketleyebilir misiniz konuya sonuç olarak az bir para değil ve 2. bir görüşün olması iyi olabilir.
Anakartın iyi olması daha çok slot ve port,daha iyi VRM,daha iyi OC imkanı,daha yüksek frekans desteği ve daha iyi soğutma sağlar.
Önerdiğim sistem için B450M Dragon yeterli zaten,gayet güzel bir kart.

Daha fazla görüş istiyor iseniz. @messinicocugu

5600 için B550 pek gerekmiyor hocam B350 ile bile kullanılabiliyor 5600 üstü için ise en az B550 gerekir.

Alınabilir ve 5 sene götürür.

Hocam ikinize de teşekkür ederim bir fiyat araştırması yaptıktan sonra satın almayı planlıyorum. Umarım bir sorun çıkmaz özellikle de WattMan hatasından çok korkuyorum :)

Yeni konular

Geri
Yukarı