15.000 TL Mini ITX Sistem Toplama

Sizce hangi kasa?

• 1

• 2

• 3

• 4

• 5

• Dandik bir kasada bile olsa sistemi biran önce kur. İstediğin kasayı beklemede kal.

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Merhaba.
Önceliğim işim sebebi ile rahat taşınabilir bir sistem olması. Taşımak zorundayım.
Elimde bulunan Thule Crossover 38L Tekerlekli Seyahat Çantasını kullanmak istiyorum iç ölçüleri 43-31-25 cm. (en boy vs belirtmedim kasa sığsın yeter ''işi en çok zora sokan kısım''). Kabin boy bir valize geçmek son tercihim.

Uzunca süren araştırmalarım sonucu uygun sayılabilecek mini itx kasaları belirledim. Kasaları beğeni düzeyime göre sıraladım.

1- İn Win a1

InWin A1 273 x 224 x 357mm, ülkemizde satılmıyor.

2- NZXT H200i
Mini ITX White PC Case H200i | NZXT W: 210mm H: 349mm D: 372mm ülkemizde satılmıyor.

3- In Win Micro-ATX 301
InWin 301 365 x 188 x 379mm ülkemizde satılmıyor.

4- Thermaltake - Core V1 Mini ITX
Thermaltake - Core V1 ülkemizde bulamaktan ümitliyim.276 x 260 x 316 mm

5- Thermaltake Core V21 Micro-ATX

Captcha Verification 336 x 320 x 424 mm. Büyük ihtimalle buna kuracağım.

Dan Case, Metalic Gear, Streacom, Fractal Design gibi markaların çok şık ve istediğim ölçülere uygun kasaları var ancak yine ülkemizde yok. Yurtdışı alımda kargo ve vergi bedeli kasanın kendi fiyatından daha yüksek oluyor.

SilverStone Sugo Serisi SG13B-Q gibi çok küçük kasalar var ancak görsellikten uzaklaşmış durumda.

Son olarak koyacağımız parçalar:
  • i9 9900K
  • Cpu için radyatör soğutma (hava soğutma GPU' ya kalsın)
  • 2080 RTX (Kasa belli olmayınca hangi marka model olacağı heyecanını koruyor)
  • 32 RAM 3200 MHz
  • Kasaya uygun anakart
  • 850W PSU kurtarır diye düşünüyorum
  • Kasa durumuna göre ise aydınlatma modifikasyonu
Ne krizmiş Mini ITX kasa toplamak...

Ben çözüm bulamadım bir türlü.
Yardımlarınızı bekliyorum.

Vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.
Cooler Master Q300P modelini satınaldım. Kasayı modladığımda yani ön ve üstte bulunan plastikleri çıkardığımda kasa boyutu dörtte bir küçülüyor ve istediğim ölçülere kavuşuyor. Ayrıca ekran kartı için daha geniş bir alan sağlıyor (2080 Msi Gaming X Trio aldım bu yüzden). Kasa içide son derece ferah soğutma ile ilgili üzmeyecek diye düşünüyorum.

Mini itx kasa ararken buldum konuyu üstünden 3 sene geçmiş olmasına rağmen :) Belki faydası olabilir diye yazıyorum. Bulduğum en iyi seçenekler SilverStone Raven RVZ03 ps4 boyutundan biraz büyük konsol gibi dik ve yatay kullanılıyor, bütcesi daha yüksek olanlar varsa onun için de Raijintek Metis EVO modeli tercih edilebilir. İkisi de şık ve kaliteli kasalar. Youtube incelemerine bakabilirsiniz

Geri
Yukarı