15.000 TL sistem önerisi

Evet dostlar son kez rahatsız ediyorum. Sistemi yarın alıyorum inşallah. Son olarak bir karar verelim ve konu sonuca kavuşsun. 16.5k'ya kadar zorlayabilirim eğer değer diyorsanız. Son bir el atalım kararımızı verelim sonrası hayırlısı inşallah. Tekrardan tüm yardımlarınız için teşekkürler <3. @messinicocugu @qRowLing @ArthurMorgan33 @RufatM

.
Daemon [Bafır]'da anakartı değiştirmesek sıkıntı mı olur? Sadece kasayı MX440 yapsak?
Daemon [Bafır] | AMD Ryzen 5 5600 | 16 GB DDR4 | Radeon RX 6700 XT 12 GB | 512 GB M.2 Oyuncu Bilgisayarı - incehesap.com aslında şu şekilde en çok çok daha iyi olur.

Pekala çok teşekkür ederim her şey için. Bütçenin yettiği kadar SSD ve RAM'ları değiştirmeyi düşünüyorum. Anakart konusunda değiştir diyen arkadaşlar vardı o yüzden söyledim. Kasaya da baktığımda kötü gibi duruyor ama hava akışısında herhangi bir sorun yoksa dediğiniz gibi o zaman değiştirmenin bir anlamı yok, teşekkürler.

.
.
Dostlar son olarak güzel haberi en azından kendim için vereyim. Biliyorum bafırın sistemini çok önerdiniz ama bir türlü içime sinmedi özellikle kasası, ramların 3200MHz olması vs. içime sinmedi. Bütçem 17k civarında olabilseydi kasayı değiştirip almayı düşünüyordum ama 16k'nın altında olduğu için başka bir sisteme yöneldim. Alttaki sistemde sadece SSD'yi Kingston NV1 yapıp siparişini verdim. Arada çok fark olmadığını ve bu şekilde bütçemin daha sağlıklı olacağı düşündüğüm için en iyi tercih ve içime sinen sistem bu oldu. Başınızı ağrıttıysam affola, hakkınızı helal edin. Tekrardan bir kucak dolusu sevgiler, seviliyorsunuz <3

Son düzenleme:
Pekala çok teşekkür ederim her şey için. Bütçenin yettiği kadar SSD ve RAM'ları değiştirmeyi düşünüyorum. Anakart konusunda değiştir diyen arkadaşlar vardı o yüzden söyledim. Kasaya da baktığımda kötü gibi duruyor ama hava akışısında herhangi bir sorun yoksa dediğiniz gibi o zaman değiştirmenin bir anlamı yok, teşekkürler.

Dostlar son olarak güzel haberi en azından kendim için vereyim. Biliyorum bafırın sistemini çok önerdiniz ama bir türlü içime sinmedi özellikle kasası, RAM'ların 3200MHz olması vs. içime sinmedi. Bütçem 17k civarında olabilseydi kasayı değiştirip almayı düşünüyordum ama 16K'nın altında olduğu için başka bir sisteme yöneldim. Alttaki sistemde sadece SSD'yi Kingston NV1 yapıp siparişini verdim. Arada çok fark olmadığını ve bu şekilde bütçemin daha sağlıklı olacağı düşündüğüm için en iyi tercih ve içime sinen sistem bu oldu. Başınızı ağrıttıysam affola, hakkınızı helal edin. Tekrardan bir kucak dolusu sevgiler, seviliyorsunuz <3

Hayırlı olsun hocam keşke anakart B550 olsaydı onun harici sistem çok iyi.

Keşke ama bu bütçede bile bazı şeyler eksik olarak çıkıyor maalesef, teşekkür ederim.

.
Sistem elime iki gün önce ulaştı dostlar. FPS açısından oldukça memnunum. Bir defa masaüstünde sistem kilitlendi ve otomatik reset attı nedenini bilmiyorum. Ek olarak aklımda bir soru var. Gelen kargoda ekran kartı kutusunun bandı açılmış, ekran kartını montaj yaparken deniyorlar mı herhangi bir sorunu var mı diye yoksa daha önce kullanılmış bir kartı mı yollamışlar? Sorun/şikayetlerimi mail attım biraz önce ama bir de sizden duymak istedim.

Son düzenleme:
Keşke ama bu bütçede bile bazı şeyler eksik olarak çıkıyor maalesef, teşekkür ederim.

Sistem elime iki gün önce ulaştı dostlar. FPS açısından oldukça memnunum. Bir defa masaüstünde sistem kilitlendi ve otomatik reset attı nedenini bilmiyorum. Ek olarak aklımda bir soru var. Gelen kargoda ekran kartı kutusunun bandı açılmış, ekran kartını montaj yaparken deniyorlar mı herhangi bir sorunu var mı diye yoksa daha önce kullanılmış bir kartı mı yollamışlar? Sorun/şikayetlerimi mail attım biraz önce ama bir de sizden duymak istedim.

Öncelikle hayırlı olsun güle güle kullanın eğer işletim sistemi yüklendiğinde BIOS ayarları yapılmadıysa kilitlenme ihtimali var ekran kartını deniyor olabilirler kullanılmış ekran kartı koymazlar merak etmeyin.

Bu donma olayı bir defa daha başıma geldi. Ekran siyah oluyor sanki bilgisayar kapanmış gibi. Masaüstünde oldu bir defa, bir defa da GTA V'de. Sorunun ne olup/olmadığını nasıl anlayabiliriz?

Bu kapanmadan sonra monitör 64hz'e düştü nedense. 144'e alamıyorum.

Son düzenleme:
Bu donma olayı bir defa daha başıma geldi. Ekran siyah oluyor sanki bilgisayar kapanmış gibi. Masaüstünde oldu bir defa, bir defa da GTA V'de. Sorunun ne olup/olmadığını nasıl anlayabiliriz?

Bu kapanmadan sonra monitör 64hz'e düştü nedense. 144'e alamıyorum.
sürücü problemidir.

Bu kod 31 hatası hakkında bilgisi olan var mı? Şuan sistem teknik serviste ama çözüp çözemeyecekleri mechul. Sorunun AMD'den kaynaklandığını ve onlarla bu konuda iletişim halinde olduklarını söylediler. Eğer bu sorun devam ederse nasıl bir yol izleyebiliriz? AMD'nin yeni bir sürüm yayınlamasını mı beklemeliyiz? Yada alternatif çözümler nedir? Sorun sürücü mü gerçekten yada farklı bir sorun mu var ekran kartı dışında? @messinicocugu bu konuda bilginiz var mı?

Bu kod 31 hatası hakkında bilgisi olan var mı? Şu an sistem teknik serviste ama çözüp çözemeyecekleri mechul. Sorunun AMD'den kaynaklandığını ve onlarla bu konuda iletişim halinde olduklarını söylediler. Eğer bu sorun devam ederse nasıl bir yol izleyebiliriz? AMD'nin yeni bir sürüm yayınlamasını mı beklemeliyiz? Ya da alternatif çözümler nedir? Sorun sürücü mü gerçekten ya da farklı bir sorun mu var ekran kartı dışında? @messinicocugu bu konuda bilginiz var mı?

Bilgim yok hocam kino hocam bilebilir belki.

Geri
Yukarı