15.000 TL ürünü taksit ile almak için kartta ne kadar para bulunmalı?

Ersin5838

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar, iyi akşamlar. Şimdi al Şubat'ta öde kampanyası olan bir laptop buldum. İlk ödeme Şubat'ta olacak ama halihazırda kartta bir miktar para olması gerekiyor. Benim sorum ise şu; 15.000 TL'lik bir ürünü taksitli almak için kredi kartında 15.000 TL mi? Yoksa bir aylık (1500) bulunması gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, iyi akşamlar. Şimdi al Şubat'ta öde kampanyası olan bir laptop buldum. İlk ödeme Şubat'ta olacak ama halihazırda kartta bir miktar para olması gerekiyor. Benim sorum ise şu; 15.000 TL'lik bir ürünü taksitli almak için kredi kartında 15.000 TL mi? Yoksa bir aylık (1500) bulunması gerekiyor?
Kredi kartı için diye soruyorsunuz diye düşünüyorum. Direkt 15.000TL limitiniz olması lazım. Bu miktar, kredi kartı limitinizden düşer ve her ay ödeme yaptığınızda 1500 TL limitiniz artar.

En az 15000 olması lazım. Banka 15000 TL'nin hepsini karttan keser, sen her ay taksitte belirlenen meblağ tutarını geri ödersin.

15 bin liralık bir ürün alacaksanız kredi kartınızın 15 bin lira limiti olması gerekir. Taksit yaptıracaksanız ve vade farkı alıyorsa 15 bin lira+vade farkı kadar limitinizin olması gerekir.

Kredi kartı için diye soruyorsunuz diye düşünüyorum. Direkt 15.000TL limitiniz olması lazım. Bu limit, kredi kartı limitinizden düşer ve her ay ödeme yaptığınızda 1500 TL limitiniz artar.
Hmm, yani bir aylık taksit ücreti olması yetmiyor. Ve şubatta ödenmesine rağmen şuan da 15000 TL olması gerekiyor değil mi?

Hmm, yani bir aylık taksit ücreti olması yetmiyor. Ve şubatta ödenmesine rağmen şuan da 15000 TL olması gerekiyor değil mi?
Evet, taksiti satıcıya değil bankaya ödüyorsunuz. Siz işlemi yaptığınız an satıcı peşin parasını alıyor, bu yüzden ürün tutarı kadar limitinizin olması gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı