Çözüldü LoL donuyor ve Alt+Tab atmadan düzelmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 11

KyperZ

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i3-12100f
RX6600
H610M K-D4
8x2 Ram
WD SN570
Ekran kartı
rx6600
İşlemci
12100f
LoL'e bugün yama geldi. AMD ekran kartıma da güncelleme geldi. İkisini de güncelledim ancak LoL'e girdiğimde oyun donuyor mouse hareket ediyor. Ses takılıyor. Alt+Tab atınca düzeliyor. İlk başta AMD güncellemesinden kaynaklı olduğunu düşündüm. DDU ile silip tekrar önceki sürümü kurdum ama fayda etmedi. Oyunu çerçevesiz moda aldığımda sorun ortadan kalkıyor. Yardımlarınızı bekliyorum.

Çözüm
Çok sinir bozuyor.

AMD Software da GPU Ölçekleme ayarını açtığım için oluyormuş. Belki sorunu yaşayanlara çözüm olur.
Bu sorunun ekran kartı güncellemesiyle değil de LoL'ün kendisiyle alakalı olduğunu düşünüyorum bende 3060 kullanıyorum ve LoL'de ara sıra oyunda kendini 120 FPS'e 60 FPS'e sabitlediğini görüyorum ve oyundaki FPS sınırıyla hallolmuyor ta ki Alt Tab atıp LoL'e geri dönünce 300 seviyelerine geliyor. Demem o ki sorunun LoL'de olduğunu düşünüyorum senin çerçevesiz modda takılmak dışında yapabileceğin bir şey olduğunu düşünmüyorum başka fikri olan yoksa tabii.

Bu sorunun ekran kartı güncellemesiyle değil de LoL'ün kendisiyle alakalı olduğunu düşünüyorum bende 3060 kullanıyorum ve LoL'de ara sıra oyunda kendini 120 FPS'e 60 FPS'e sabitlediğini görüyorum ve oyundaki FPS sınırıyla hallolmuyor ta ki Alt Tab atıp LoL'e geri dönünce 300 seviyelerine geliyor. Demem o ki sorunun LoL'de olduğunu düşünüyorum senin çerçevesiz modda takılmak dışında yapabileceğin bir şey olduğunu düşünmüyorum başka fikri olan yoksa tabii.

Hocam dediğiniz dikey senkizasyon mu ne var onu açınca 60 FPS sabit oluyor.

Artıdan ekranda kararmalarda başladı.Çerçevesiz de işe yaramıyor.

Son düzenleme:
Çok sinir bozuyor.

AMD Software da GPU Ölçekleme ayarını açtığım için oluyormuş. Belki sorunu yaşayanlara çözüm olur.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı