15.000 TL Ultrabook Önerisi

Bütçe
15000

Morgue

Zeptopat
Daha fazla  
  • 15-16 inc ekran.
  • En az 16 GB DDR4 RAM (degistirebilir olmasini tercih ederim)
  • En az 512 GB bellek (sadece SSD ya da HDD+SSD de olabilir, degistirebilir olmasini tercih ederim)
  • Mümkünse ikinci bir SSD slotu olursa iyi olur ama çok önemli degil.
  • 11. nesil i7 olursa iyi olur.
  • Mümkünse FreeDOS. (Windows'a para vermeyi hiç ama hiç sevmiyorum)
  • Render almayacagim, Photoshop vs. kullanmayacagim.
  • Yogunlukla Matlab, Office, wolframalpha, latex kullanacagim.
  • Ses, görüntü ve şarj çok önemli degil (degistirebilir batarya olursa iyi olur, 2-3 sene sonra serviste bir dünya para vererek degistirmek istemiyorum)
  • Klavye kalitesi ve az fan sesi önemli.
  • Çok kaliteli ekran karti olmasina gerek yok, güncel oyunlari alt-orta seviyede fan sesiyle kafa sisirmeden calistirsa yeter.
  • Uzun ömürlü olmasi önemli, mevcut bilgisayarim 7. senesine gelmek üzere. Yeni alacagim laptoptan da benzer bir süre yasamasini bekliyorum.
  • Yurt disinda yasiyorum, Türkiye'de olmayan modelleride önerebilirsiniz.
  • Agirlik çok önemli degil ama şarj kablosuyla birlikte 4-5kg olsun da istemem.
  • Huawei ve HP markalarini almayi asla düsünmüyorum.
  • Bütçeyi duruma göre yukariya dogru genisletebilirim.

Simdiden teşekkür ediyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:

Bende bu modelden yanayım, U serisi bir CPU olmasına karşın aynı nesilin H serisi CPU modeline denk veya çok yakın performans sergiliyor.

Yurtdışındaysan niye TL onu pek anlamadım ama neyse.
insanlar asagi yukari nasil bir sey istedigimi tahmin edebilsinler diye. Çek kronuyla fiyat yazmanin çok bir anlami olacagini sanmam.
Bende bu modelden yanayım, U serisi bir CPU olmasına karşın aynı nesilin H serisi CPU modeline denk veya çok yakın performans sergiliyor.

13.3 inç gerçekten çok ufak geliyor. 15.6 inç öneriniz var mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı