15.000 TL'ye Kadar Laptop Önerisi

xRoot23

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,

7 yıldır kullandığım emektar laptopum birkaç gün önce anakart arızası verdi ve tamiri mümkün olmadı.

Şuan yeni bir laptop arayışındayım. Bilgisayar mühendisi olmama rağmen bilgisayarlar hakkında (markalar ve kronik sorunları) bilgim yok. Uzun çalışma saatlerine dayanabilecek ve birkaç yıl kullanabileceğim bir cihaz arıyorum bu nedenle ısı dağılımı öncelikli bir konu. Taşınabilirlik önemli, ağır bir cihaz istemiyorum. Ekran boyutu tercihen 15.6 ancak 14 inç düzeyinde de düşünmüyor değilim.

Bütçem 15.000 TL civarı.

MSI Prestige A15 dikkatimi çekti.. Ancak öte taraftan daha uygun fiyata RTX'li Monster alınabiliyor ancak sağlamlık konusunda nedense Monster çok da güven vermiyor bana Çin menşeili platformlar nedeniyle.

Kısacası 15.000 TL civarında, kalite ön planda olmak kaydıyla emülatör çalıştırma, görüntü işleme, kodlama ve zaman zaman basit render ihtiyaçlarımı giderebilecek bir bilgisayar arıyorum.

Şimdiden teşekkürler...

Eleştiren arkadaşlar ölü pikselden şikayetçi genel olarak. Buna karşın kullananların yüzde 95'i gayet kaliteli olduğunu savunuyor. Özellikle servislerinin hizmet kalitesi bakımından. Karar sizin bence ikisi de kaliteli markalar.

144Hz 15.6 Ekran
500GB SSD
16 GB RAM
i7 10. Nesil 6 Çekirdekli işlemci
RTX 2060 Ti
6 Çekirdek 5GHz'e kadar işlemci.
Lityum Polimer Batarya 3950 mAh
2 Kilo ağırlığı var sizi aşırı yormaz.
Windows 10 Home yüklü şekilde geliyor.
Dışı metalden olduğu için gayet sağlam.
Ayrıca benim görüşüme göre çok şık bir tasarıma sahip.

Son düzenleme:
İki önerim olacak size: MSI GF63 THIN 10SCSR-658XTR Dizüstü Bilgisayar, 15.6 FHD, Core i7-10750H, 16GB RAM, 512GB SSD, GTX1650TI 4GB, DOS: Amazon.com.tr

Apple ürünlerine ne dersiniz bilmiyorum ama araştırabilirsiniz;
Haha atmanın sebebi nedir? Senin önerdiğinden kat ve kat daha güzel bir laptop.

İki önerim olacak size: MSI GF63 THIN 10SCSR-658XTR Dizüstü Bilgisayar, 15.6 FHD, Core i7-10750H, 16GB RAM, 512GB SSD, GTX1650TI 4GB, DOS: Amazon.com.tr

Apple ürünlerine ne dersiniz bilmiyorum ama araştırabilirsiniz;
Bu bütçede 1650Ti laptop önermek akıl kârı değil.

Ek olarak mühendis falan dersin anlarım da hem mühendis için laptop değil hem de 10750H çok ısınıyor.

Yaklaşık 1 Ay kadar önce kardeşime aldım başarılı bir cihaz ısınma sorunu tecrübe ettiğimiz kadarıyla yok ve grafik kalitesini beğendim . Kendim MSI Kullanıyorum ama Lenovaya da baya bi ısındım .

Geri
Yukarı