15.000TL bütçe ile sistem toplama

Eğer tekrar toplamak istemiyorsanız PCI 4.0 bir anakart ile PCI 4.0 destekleyen Nvme SSD öneririm. Şu an oyunlarda vs bir fark olmasada yazılım desteği geldiğinde 6500 mb/sn büyük fark yaratacak bir de Ekran kartı için future-proof olur.

Ekran kartına da çok takılmayın en kolay şekilde değiştirilebilen bir parça

Kasa bu olsa sorun olmaz dimi hocam

İşlemcide ben alana kadar 5600x çıkmazsa 3800x alsam sorun olur mu?

bir sorum daha olucak, bu sisteme sıvı soğutma gerekmez mi?
@RPM hocam, buna cevap vermedin 😃😃
Eğer tekrar toplamak istemiyorsanız PCI 4.0 bir anakart ile PCI 4.0 destekleyen Nvme SSD öneririm. Şu an oyunlarda vs bir fark olmasada yazılım desteği geldiğinde 6500 mb/sn büyük fark yaratacak bir de Ekran kartı için future-proof olur.

Ekran kartına da çok takılmayın en kolay şekilde değiştirilebilen bir parça
Mesela önerdiğiniz anakart nedir?

Görmemişim pardon :D.

O kasa güzeldir ama önü mesh olan yakın fiyatta TD500 mesh veya MB511 modellerine bakılması daha iyi olur.
Sorun değil. Hocam zaten öncesinde MB511 düşünüyordum sonra ön panele baktım MB520 daha hoş o yüzden değiştim. Birde işlemci ve sıvı soğutmaya cevap gelmemiş :D

Beni de etiketleyin yav üzülüyorum.🙁
Piyasada satılan X570'ler Elite anakartlar, herhangi bir tanesi olabilir. Ama DDR5, AM5 cıktığında tekrar toplarım diyorsanız gerek yok şimdiden PCI 4.0'a.

Elite'ler ama mesela benim anakartım(B550 GAMING Edge Wi-Fi)çoğu X570'den daha iyi.

Toplam 15.038 TL, stoklara girerse 3700X yerine 5600X alın.

PSU High Power 750W Gold yapılarak ve kasa Aerocool Airhawk yapılarak depolama ve anakart arttırilabilir bence.

Geri
Yukarı