15.000TL ekran kartı önerisi

Bütçe
15k

eyzas

Decapat
Daha fazla  
Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yeni bir ekran kartı alacağım ama çok kararsız kaldım. NVIDIA RTX 3070 Ti mı yoksa AMD RX 6800 mi? Veya farklı bir tavsiye olacak olan var mı?

MSI RTX 3070 Tİ Gaming X Trio: 17.800 TL
PNY 3070 Tİ Verto: 15.300k
MSI VGA RADEON RADEON RX 6800 GAMING Z TRIO 16G : 14.500k

Sistem;
İşlemci: Ryzen 9 3900X.
RAM: 32 GB.
Anakart: MPG B550 Gaming Edge Wi-Fi
PSU: ASUS ROG STRIX 850W 80+ Gold.

Açıkcası 4060 ti düşük kalıyor. DLSS 3 var ama güç olarak düşük bir kart. bundan dolayı tercih etmiyorum.

17-18 biraz zorluyor beni. birde AMD den bir türlü emin olamıyorum. Sürücü sorunu olur mu çok mu uraştırır. Yoksa NVIDIA 8 VRAM almak istemiyorum aslında.

24 pin girişli acaba çok mu ısınır diye düşünüyorum. bir bilginiz var mı?
Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Alırken güvenilir bir satıcıdan almayı tercih ediyorum. Güvenilir bir satıcada var mı?

Bu kartın 3070'den DLSS 3.0 dışında bir farkı yok, 8GB VRAM ile suratına bakılmaz.

@eyzas 6800 veya 6800 XT al.
teşekkürler. AMD tarafında çok sorun olur mu acaba? şüpheliyim biraz.

Açıkcası 4060 ti düşük kalıyor. DLSS 3 var ama güç olarak düşük bir kart. bundan dolayı tercih etmiyorum.

17-18 biraz zorluyor beni. birde AMD den bir türlü emin olamıyorum. Sürücü sorunu olur mu çok mu uraştırır. Yoksa NVIDIA 8 VRAM almak istemiyorum aslında.

24 pin girişli acaba çok mu ısınır diye düşünüyorum. bir bilginiz var mı?

Tavsiyeniz için teşekkür ederim. Alırken güvenilir bir satıcıdan almayı tercih ediyorum. Güvenilir bir satıcada var mı?

teşekkürler. AMD tarafında çok sorun olur mu acaba? şüpheliyim biraz.
Hocam amdnin en güncel kartı konumdalar şuan arkadaşımdada var aynı kart bir sorun yok. Bende 3 sene Rx 460 ve rx 5500 xt kullandım sorun olmadı.
MSİ gaming x modelinin soğutması iyidir rx 6800 çok ısınan bir kart değil zaten sorun olmaz

Geri
Yukarı